Başsavcılığıktan, FETÖ'cülere 'pişmanlık' çağrısı

KARABÜK Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ üyesi olanların pişmanlık yasasından faydalanmak için Başsavcılık veya kolluk birimlerine müracaat etmeleri halinde yardımcı olunacağını açıkladı.

Haberler 25.08.2016, 19:20
Başsavcılığıktan, FETÖ'cülere 'pişmanlık' çağrısı
Bülent DİKTEPE (DHA) - KARABÜK Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ üyesi olanların pişmanlık yasasından faydalanmak için Başsavcılık veya kolluk birimlerine müracaat etmeleri halinde yardımcı olunacağını açıkladı.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bugüne kadar 267 şüpheli hakkında işlem yapıldığı, bunlardan 119’un tutuklandığı, 107’sinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını açıkladı. Açıklamada ayrıca 7 şüphelinin arandığı, 28 şüphelinin ise gözaltı işlemlerinin devam ettiği ifade edildi. Pişmanlık yasasından faydalanmak isteyenlere de çağrı yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Gerek mevcut soruşturmalar ve gerekse yapılacak yeni soruşturmalar Anayasa'mızda belirlenen 'hukuk devleti' ilkesi ışığında mevcut mevzuata uygun bir şekilde hassasiyet ve titizlikle yürütülmekte ve yürütülecektir. Bu bağlamda, özellikle Türk Ceza Kanunu'nun 314’üncü maddesi kapsamında silâhlı örgüt suçları ile ilgili olarak etkin pişmanlık hükümlerinin kamuoyuna duyurulmasında fayda mülahaza edilmektedir. Pişmanlık duyan ve Türk Ceza Kanunu'nun 221’inci maddesinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız Cumhuriyet Başsavcılığımıza veya kolluk birimlerine müracaat etmeleri hâlinde yardımcı olunacaktır."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@