Başsavcı Yurdagül : Etkin pişmanlık hükmü FETÖ üyeleri için de uygulanacak

ÇORUM Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül yaptığı yazılı açıklamada, "Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi eylemlerinden dolayı pişmanlık duyup, örgütten ayrılma isteğinde olan...

Haberler 18.08.2016, 17:36
Başsavcı Yurdagül : Etkin pişmanlık hükmü FETÖ üyeleri için de uygulanacak

Yusuf ÇINAR/ ÇORUM,() - ÇORUM Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül yaptığı yazılı açıklamada, "Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi eylemlerinden dolayı pişmanlık duyup, örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için Türk Ceza Kanunu’nun 221'inci maddesinde etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacaktır" dedi.

Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, yazılı bir açıklama yaptı. Başsavcı Yurdagül, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturmalar ile darbe girişimi öncesinde başlatılan ve devam eden soruşturmalar iki ana değerlendirme üzerinden yürütülmektedir. Darbe teşebbüsüne iştirak ettiği iddia edilen şüpheliler hakkında yürütülen soruşturmalar 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 309 ve devamı maddeler kapsamında değerlendirilmektedir. Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi eylemlerinden dolayı pişmanlık duyup, örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için Türk Ceza Kanunu’nun 221. maddesinde etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacaktır. Bu şekilde pişmanlık duyan ve Türk Ceza Kanununun 221 maddesinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın Cumhuriyet Başsavcılığımıza veya kolluk birimlerine müracaat etmeleri halinde gerekli işlemler yapılacaktır" dedi.


ÇORUM’DA FETO KAPSAMINDA 244 KİŞİ HAKKINDA ADLİ İŞLEM YAPILDI

Başsavcı Yurdagül ayrıca, Fetullahçı Terör Örgütü’nün Çorum yapılanmasına yönelik olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında, 244 kişi hakkında adli işlem yapıldığını, 134 kişi hakkında da tutuklama kararı verildiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@