Başkandan kar açıklaması :İstersek tertemiz yaparız ama...

İstersek yolu tertemiz yaparız. Ama bunun bir bedeli var.

Haberler 19.01.2016, 22:54
Başkandan kar açıklaması :İstersek tertemiz yaparız ama...

(DHA)– SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, muhtarlara seslenerek, "Kar mücadelesinde şunu bilin ki gücümüz çok yüksek. İstersek karı yerde bırakmadan yolu tertemiz yaparız. Ama bunun bir bedeli var. Kar yağdı hemen niye gelmedi diyerek düşünmeyin. Köyden size tepkiler gelebilir yolu açtır diye, ama buna aldırış etmeyin. Bir gün kalsın kar yerde. Bir gün inmeyelim ilçeye" dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Yusuf Ziya Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri kent merkezi ve Havza İlçesi’ndeki mahalle muhtarlarıyla yemekte buluştu. Burada konuşma yapan Başkan Yılmaz, konuşmasına şehitlere rahmet ve ailelerine sabır dileyerek başladı. Samsun’da yapılan ve yapılması planlanan projelerle ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, Samsun’un dolu dizgin geleceğe koştuğunu söyleyerek, "Özellikle köylerimiz için gözümüzü kararttık ve köylerimize müthiş bir yatırım başlattık. Önümüzdeki dönemde dolu dizgin yatırımlarımız sürecek" diye konuştu.


Samsun’da özellikle bugün kentteki yüksek kesimlerde kar yağışı görülürken Başkan Yılmaz, muhtarlara bu konu ilgili de açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz, muhtarların bu konuda rahat olmasını isteyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Kar mücadelesinde şunu bilin ki gücümüz çok yüksek. İstersek karı yerde bırakmadan yolu tertemiz yaparız. Ama bunun bir bedeli var. Bu sene biraz daha kar konusunda sizden soğukkanlı olmanızı istiyorum. Kaynaklarımızı har vurup harman savurmak yerine daha bilinçli kullanmak için sizden birliktelik talep ediyorum. Kar yağdı hemen niye gelmedi diyerek düşünmeyin. Köyden size tepkiler gelebilir yolu açtır diye, ama buna aldırış etmeyin. Bir gün kalsın kar yerde. Bir gün inmeyelim ilçeye."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@