Başkan Salman: Deprem gerçeğini unutturmayacağız

YALOVA Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 17'inci yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, "Yaşanılan acıları unutmadık, kaybettiğimiz hemşehrilerimizi...

Haberler 16.08.2016, 11:41
Başkan Salman: Deprem gerçeğini unutturmayacağız
Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, () - YALOVA Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 17'inci yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, "Yaşanılan acıları unutmadık, kaybettiğimiz hemşehrilerimizi unutmayacağız, tekrar aynı acıları yaşamamak için gelecek nesillere deprem gerçeğini unutturmayacağız" dedi. 

Salman mesajında, depremin üzerinden 17 yıl geçse de acıların ilk günkü gibi taze olduğunu söyledi.  O gece, saat 03:02’de yaşanılanlarının unutulmasının asla mümkün olmadığını kaydeden Salman açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Deprem hayatımızın bir gerçeği. Kentimiz deprem kuşağı üzerinde. Bu nedenle bizler her zaman hazırlıklı olmalıyız. Alacağımız her kararda, atacağımız her adımda bu gerçeği asla göz ardı etmemeliyiz. Bu konuda bizlere büyük görevler düşüyor. Yalova Belediyesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Üzerimize düşen görevi de en ince ayrıntısına kadar taviz vermeden yerine getiriyoruz. Çünkü yaşadığımız acıları tekrar yaşamaya, kaybettiğimiz canların üzerine yeni hayatları depreme kurban etmeye hiç tahammülümüz yok."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@