Basın Özgürlüğü Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen Basın Özgürlüğü Ödülleri düzenlenecek törenle dağıtılacak.

Haberler 24.07.2015, 13:51
Basın Özgürlüğü Ödülleri Sahiplerini Buluyor

ANKARA(ANKA) - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen Basın Özgürlüğü Ödülleri düzenlenecek törenle dağıtılacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yaptığı açıklamada, Basın Özgürlüğü Ödülleri’nin bu akşam düzenlenecek törenle dağıtılacağını bildirdi. Açıklamada, Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü’nde verilecek ödüllere bu yıl Can Dündar, Birgün Gazetesi ve Düşünce Suçuna Karşı Girişim adlı sivil toplum kuruluşunun değer görüldüğü belirtildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin basın özgürlüğünün önemini vurgulamak amacıyla 1989 yılından bu yana her yıl verdiği "Basın Özgürlüğü Ödülleri" töreni bu akşam 19.00’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. 

-CAN DÜNDAR’A ÖDÜL-


Açıklamada, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı adına uğradığı her türlü baskıya rağmen kamuoyunun bilgilendirilmesine yaptığı katkılar nedeniyle 2015 Basın Özgürlüğü Ödülü'nün kişi dalında gazeteci Can Dündar’a verileceği belirtildi.

2015 Basın Özgürlüğü Ödülü Kurum dalında  Birgün Gazetesi ve Düşünce Suçuna Karşı Girişim adlı Sivil Toplum Kuruluşu’na verildiği belirtilen açıklamada, "Büyük Seçici Kurul, basın ve düşünceyi ifade özgürlüğü ile ilgili hak ihlallerinin takibi, raporlanması ve duyurulması için Türkiye ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar nedeniyle Düşünce Suçuna Karşı Girişim adlı sivil toplum kuruluşu da ödüle değer görülmüştür" denildi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@