Basın Konseyi: Sansür, Şimdi De Dünyanın Gözü Önünde Uygulanıyor

ANKARA (ANKA) – Basın Konseyi, Antalya’da düzenlenecek olan G-20 Zirvesini takip etmek isteyen ...

Haberler 10.11.2015, 16:30
Basın Konseyi: Sansür, Şimdi De Dünyanın Gözü Önünde Uygulanıyor

ANKARA (ANKA) – Basın Konseyi, Antalya’da düzenlenecek olan G-20 Zirvesini takip etmek isteyen Sözcü, Zaman gazeteleri ile bazı basın mensuplarının akredite edilmemesinin “kabul edilemez” olduğunu belirterek, “Bu durum, dünyanın gözü önünde hükümetin medyaya uyguladığı bir sansürdür” dedi.

Basın Konseyi’nden yapılan açıklamada, Antalya’da düzenlenecek olan G-20 Zirvesini takip etmek isteyen Sözcü, Zaman gazeteleri ile bazı basın mensuplarının akredite edilmemesine tepki gösterilerek, şöyle denildi:

“Bu durum, dünyanın gözü önünde hükümetin medyaya uyguladığı bir sansürdür.  En büyük ülke liderlerinin katıldığı ve ülkelerin gelişmişliğinin de tartışılacağı toplantıda, Türk medyasının düşürüldüğü bu durumu, çelişki olarak değerlendiriyoruz. G-20 zirvesi dünyaya açıktır. Türk siyasetindeki izahı güç çekişmelerin çok üstündedir. Bu önemli toplantıyı izlemek, her gazetecinin görevidir. Halkın haber alma hakkı da kutsaldır. Basın Konseyi olarak; Sözcü, Zaman gazeteleri ile bazı basın mensuplarının G-20 zirvesini izlemesini engelleyen bu anlayışın yanlıştan dönmesini ve gazetecilerin eşit koşullarda haber izleyerek, halkı bilgilendirmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.” (ANKA)

(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@