Basın Konseyi: Halk Haber Alma Hakkına Sahip Çıkmalı

ANKARA (ANKA) -Basın Konseyi, Tivibu, Digiturk, Kablo Tv ve Teledünya’nın bazı kanalları platformdan ...

Haberler 13.10.2015, 17:15
Basın Konseyi: Halk Haber Alma Hakkına Sahip Çıkmalı

ANKARA (ANKA) -Basın Konseyi, Tivibu, Digiturk, Kablo Tv ve Teledünya’nın bazı kanalları platformdan çıkarmalarını eleştirdi. Basın Konseyinden konuyla ilgili, “Milyonlarca insanın haber alma kanallarının tıkanması, demokrasilerde kabul gören bir durum değildir. Halk haber alma hakkına sahip çıkmalı” açıklaması yapıldı.

Halkın haber alma özgürlüğüne sahip çıkması gerektiğini belirten Basın Konseyi, yazılı açıklamasında, “Tivibu ve Digiturk’ten sonra, Kablo tv ile Teledünya’nın hükümet yanlısı olmayan bazı kanalları platformlarından çıkarmalarının ardından, sansürün giderek genişlediğini görüyoruz. Halkın haber alma, bilgilenme hakkının yok edilerek her geçen gün yeni bir boyut kazanması, ifade ve basın özgürlüğünü engellemektedir. Milyonlarca insanın haber alma kanallarının tıkanması, demokrasilerde kabul gören bir durum değildir” ifadeleri kullandı.

Açıklamada, yasaklamaların boyutunun nereye varacağının kuşkuyla izlendiği aktarılırken, “Bu yanlış uygulamalardan bir an önce vazgeçilmesini, herkesin dilediği kanalı izleyip bilgilenmesinin asıl olduğunu hatırlatıyor ve endişelerimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” denildi. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@