Basın Konseyi: Cüneyt Özdemir'in Şikayeti Hakkında Derhal Gerekli İşlemler Yapılmalı

ANKARA (ANKA) – Basın Konseyi, Gazeteci Cüneyt Özdemir’in, ismini ve cep numarasını tespit...

Haberler 11.11.2015, 14:50
Basın Konseyi: Cüneyt Özdemir'in Şikayeti Hakkında Derhal Gerekli İşlemler Yapılmalı

ANKARA (ANKA) – Basın Konseyi, Gazeteci Cüneyt Özdemir’in, ismini ve cep numarasını tespit ettiği bir kimsenin taciz ve tehdidine maruz kaldığını belirterek, “Özdemir’in bu açık ihbar ve şikayeti hakkında yetkili adli ve idari organlarımızın derhal gerekli işlemleri yapmaları zaruridir” açıklamasında bulundu.

Basın Konseyi’nden yapılan açıklamada, Özdemir’in, ismini ve cep numarasını tespit ettiği bir kimsenin taciz ve tehdidine maruz kaldığını Konseye bildirdiği kaydedilerek, şöyle denildi:

“Özdemir, daha önce de tanımadığı biri tarafından arandığını, yaptığı konuşmanın gizlice kaydedildiğini ve sosyal medyada Sağlam İrade (@tahaun) rumuzlu hesabın Twitter’dan bu konuşmayı paylaştığını belirtmiştir. Ayrıca, bu konuda yaptığı suç duyurusuna rağmen herhangi bir işlem yapılmadığı gibi, kendisi hakkında söz konusu kişiye hakaretten soruşturma açıldığını iletmiştir. Gazetecilere ve medya organlarına fiili saldırıların git gide arttığı bir ortamda, Cüneyt Özdemir’in bu açık ihbar ve şikayeti hakkında yetkili adli ve idari organlarımızın derhal gerekli işlemleri yapmaları zaruridir. Bu konudaki gecikmeler, ilgililerin hukuki ve cezai sorumluluğunu doğurabilecektir. Yetkili mercileri bu konuda azami hassasiyeti göstermeye davet eder; basın özgürlüğü adına konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (ANKA)

(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@