Basın Kartı Komisyonu 17-18 Ağustos 2015 Tarihlerinde Ankara'da Toplanıyor

2015 yılının ilk Basın Kartı Komisyonu Toplantısı 17 Ağustos 2015 tarihinde, ikincisi ise 18 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da Basın

Haberler 31.07.2015, 15:23
Basın Kartı Komisyonu 17-18 Ağustos 2015 Tarihlerinde Ankara'da Toplanıyor

ANKARA(ANKA) - 2015 yılının ilk Basın Kartı Komisyonu Toplantısı 17 Ağustos 2015 tarihinde, ikincisi ise 18 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da Basın - Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün toplantı salonunda yapılacak.

Başbakanlık Basın - Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 2015 yılının ilk Basın Kartı Komisyonu Toplantısı 17 Ağustos 2015 tarihinde, ikincisi ise 18 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da Genel Müdürlüğün toplantı salonunda yapılacak. Toplantılarda; ilk kez basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları Basın Kartı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde görüşülerek karara bağlanacak. Basın Kartı Komisyonu toplantılarında 12 Ağustos 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğe intikal ettirilen başvurular görüşülüp karara bağlanacak.

Bu bağlamda; başvuruları Komisyon’a intikal ettirilecek başvuru sahiplerinin şu hususları göz önünde bulundurmaları gerekecek:

-Mesleki çalışma göndermesi gereken başvuru sahipleri, Genel Müdürlüğün internet sitesinde (www.byegm.gov.tr) yer alan “Basın Kartı” bölümüne girerek Mesleki Çalışma Gönder kısmından mesleki çalışmalarını sisteme yükleyecekler.

-Sürekli basın kartı başvurusunda bulunanlardan mesleki çalışma niteliğinde olmayan bir belge ile durumlarını tevsik etmek isteyenlerin söz konusu belgeleri basılı ortamda il müdürlükler aracılığıyla Genel Müdürlüğe intikal ettirmeleri gerekecek.

-Başvuru sahiplerinin çalıştıkları gazete/dergi örneklerinin “pdf” olarak Komisyon görüşüne sunulması öngörüldüğünden yayınların “Devlet Enformasyon Sistemi”ne yüklenmesi hususunda gereken özenin gösterilmesi gerekecek. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@