Başbakanlık İki Bakanı Sitesinden Çıkardı

ANKARA(ANKA) – AB Bakanı Ali Haydar Konca ile Kalkınma Bakanı Müsl&uu...

Haberler 22.09.2015, 18:15
Başbakanlık İki Bakanı Sitesinden Çıkardı

ANKARA(ANKA) – AB Bakanı Ali Haydar Konca ile Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan’ın bakanlıktan istifa etmesinin hemen ardından Başbakanlığın internet sitesindeki 63’üncü hükümet listesinden isimleri çıkarıldı.

Geçici seçim hükümetiyle kabineye giren 2 HDP’li bakan bugün görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar. İstifaları Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da kabul edilen 2 bakan, Bakanlar Kurulu toplantısını da terk etmişti.

Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen seçim hükümetine, istifa eden bakanların yerine yeni bağımsız bakanların atanması bekleniyor.

Öte yandan, Başbakanlığın internet adresindeki 63’üncü hükümet listesi de değişti. Görevlerinden istifa eden iki bakanın resimleri ve özgeçmişleri siteden kaldırıldı.

 

-25 GÜN KABİNEDE KALABİLDİLER-

 

Başbakan Davutoğlu tarafından kurulan, Geçici Bakanlar Kurulu’na AK Parti’den 11 isim girerken, CHP’den teklif götürülen 5, MHP’den teklif götürülen 2, HDP’den teklif götürülen 1 isim kabinede yer almayı kabul etmemişti.

MHP’den Tuğrul Türkeş ile HDP’den Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan bakanlık teklifini kabul ederek kabineye girmişti. Bakanlar Kurulu’nu Başbakan Davutoğlu, 28 Ağustos’ta düzenlediği basın toplantısı ile açıklamıştı.

HDP’li iki bakan ancak 25 gün kabinede kalabildi ve bugün yapılan Bakanlar Kurulu hariç sadece 1 Bakanlar Kurulu toplantısına katılabildi.

HDP’li iki bakan seleflerinden görevleri devralmadı ve kırmızı plakalı makam aracı kullanmadı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@