Başbakan Yıldırım ;(Suriye Operasyonu) "Tehditler olmadığından emin olana kadar oradayız"

Özgür ALTUNCU -Taner YENER/İSTANBUL,()  Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin başlattığı Cerablus operasyonunun tehditler ortadan kalkıncaya kadar süreceğini söyledi. Yıldırım, "Tehditler olmadığından emin oluncaya kadar...

Haberler 02.09.2016, 17:48
Başbakan Yıldırım ;(Suriye Operasyonu) "Tehditler olmadığından emin olana kadar oradayız"

Özgür ALTUNCU -Taner YENER/İSTANBUL,()  Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin başlattığı Cerablus operasyonunun tehditler ortadan kalkıncaya kadar süreceğini söyledi.
Yıldırım, "Tehditler olmadığından emin oluncaya kadar biz orada faaliyetimizi sürdüreceğiz.Özgür Suriye Ordusuna gerekli desteği vereceğiz. Burada herhangi bir duruşumuzda değişim olmaz"dedi.

"ÖZGÜR SURİYE ORDUSUNA GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ"
Çırağan Sarayı'nda düzenlenen "Türkiye iyi Gelecek" konferansının ardından kameralara kapalı bölümde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cerablus operasyonunun ardından TSK'nın Suriye'de bir güvenli koridor oluşturup oluşturmayacağı, operasyonun ne kadar süreceği şeklindeki bir soruya yanıt veren Başbakan Yıldırım, "Cerablus bir güvenlik konusudur. Suriye tarafından roketler, füzeler geliyordu, 29 vatandaşımız bu füzelerden hayatını kaybetti. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak, sınırlarımızı emniyet altına almak asli görevimizdir. Bu tip tehditler olmadığından emin oluncaya kadar biz orada faaliyetimizi sürdüreceğiz. Özgür Suriye Ordusuna gerekli desteği vereceğiz. Burada herhangi bir duruşumuzda, değişim olmaz" diye konuştu.

"MÜSAMAHA GÖSTERMEYECEĞİMİZİ MÜTTEFİKLERİMİZE BİLDİRDİK"
Türkiye'nin DEAŞ ile mücadele ettiğini ama presin PYD'den geldiğini söyleyen Yıldırım, "Ses PKK'dan, YPG'den geliyor. PKK'nın Türkiye'deki faaliyetlerinin bir benzerini orada otorite boşluğundan yayma eğiliminde olduğunu gördük. Bu konuya müsamaha göstermeyeceğimizi bütün müttefiklerimize bildirdik" dedi.

(FOTOĞRAF)
 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@