Başbakan Yıldırım darbe gecesi Ilgaz Tüneli'nde 1,5 saat sığındı

KASTAMONU İl Genel Meclisi'nde, Başbakan Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaklaşık 1.5 saat sığındığı Ilgaz Tüneli'nin adının '15 Temmuz Kurtuluş Tüneli' olarak değiştirilmesi...

Haberler 02.08.2016, 12:56 02.08.2016, 15:23
Başbakan Yıldırım darbe gecesi Ilgaz Tüneli'nde 1,5 saat sığındı
Gürkan YILMAZ/KASTAMONU, () - KASTAMONU İl Genel Meclisi'nde, Başbakan Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaklaşık 1.5 saat sığındığı Ilgaz Tüneli'nin adının '15 Temmuz Kurtuluş Tüneli' olarak değiştirilmesi yönünde tavsiye kararı alındı.

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişimi gecesinde İstanbul'dan Ankara'ya giderken olası bir saldırıya karşı Kastamonu ile Çankırı arasında yapımı devam eden Ilgaz Tüneli'nin şantiyesine sığınmıştı. Ak Partili Mehmet Kayıkçı başkanlığında yapılan İl Genel Meclisi toplantısında, Ak Partili üye Cemalettin Sarı, Ilgaz Tüneli'nin adının değiştirilmesi için yazılı önerge verdi. Cemaletti Sarı önergesinde, Başbakan Binali Yıldırım'ın darbe girişimi gecesinde yaklaşık 1.5 saat sığındığı Ilgaz Tüneli'nin adının, '15 Temmuz Kurtuluş Tüneli' olarak değişitirilmesi için tavsiye kararı alınarak Başbakanlığa gönderilmesini talep etti. Sarı'nın önergesini gündemine alan İl Genel Meclisi, söz konusu isim değişikliği için tavsiye kararı alıp bunun Başbakanlığa gönderilmesini oy birliğiyle onayladı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@