Başbakan Yıldırım: Bu kalkışmayı yapanlar, bedelini ödeyecek

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, askeri darbe girişimine ilişkin olarak, "Vatandaşın, milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet iş başındadır. Bunun iş başından gitmesi ancak milletin kararı ile olur. Bu kalkışmayı...

Haberler 16.07.2016, 02:19
Başbakan Yıldırım: Bu kalkışmayı yapanlar, bedelini ödeyecek
BAŞBAKAN Binali Yıldırım, askeri darbe girişimine ilişkin olarak, "Vatandaşın, milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet iş başındadır. Bunun iş başından gitmesi ancak milletin kararı ile olur. Bu kalkışmayı yapanlar, bu çılgınlığı yapanlar, bu kanunsuz eylemin içerisinde olanlar da en ağır şekilde bedelini ödeyecektir" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım NTV canlı yayınında, darbe girişimine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Vatandaşın milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet işbaşındadır. Bunun iş başından gitmesi, ancak milletin kararı ile olur. Bu kalkışmayı yapanlar, bu çılgınlığı yapanlar, bu kanunsuz eylemin içerisinde olanlar da en ağır şekilde bedelini ödeyecektir. Vatandaşımın bunu bilmesini işitiyorum. Asla ve asla bu gibi kalkışmalara papuç bırakmayacağız. Vatandaşlarımız sakin olsunlar. Asla ve asla bu ve buna benzer çılgınlıklara da müsaade etmeyeceğimizi bilsinler. Teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

'GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ HAREKE GEÇMİŞTİR GEREĞİ YAPILACAKTIR'

"Asker içinde bir yapılanmanın, teşebbüsünden söz ediyorsunuz anladığımız kadarıyla" sorusu üzerine Yıldırım, "Evet. Bunun adına henüz bir darbe demek doğru olamaz. Kalkışma olduğu doğru. Belirli bölgelerde sorumsuzca devletin emanet ettiği araçları, silahları vatandaşların üzerine giden, onları yere yatıran gruplar var. Kısa sürede anlayarak gereğini yapacağız. Güvenlik güçlerimiz hareke geçmiştir gereği yapılacaktır" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@