Başbakan Davutoğlu'ndan Preveze Deniz Zaferi'nin Yıldönümü Ve Deniz Kuvvetleri Günü Mesajı

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Preveze Deniz Zaferi’nin yıldönümü ve Deniz Kuvvet...

Haberler 27.09.2015, 16:45
Başbakan Davutoğlu'ndan Preveze Deniz Zaferi'nin Yıldönümü Ve Deniz Kuvvetleri Günü Mesajı

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Preveze Deniz Zaferi’nin yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bugün denizcilik tarihimizin unutulmaz zaferlerinden biri olan Preveze Deniz Zaferi’nin 477. yıldönümünü ve Deniz Kuvvetleri Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Başbakan Davutoğlu Preveze Deniz Zaferi’nin yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Davutoğlu, Preveze Deniz Zaferi’nin, Akdeniz’i Türk gölü haline getiren büyük bir zafer ve tarihin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirttiği mesajında, “Bu zaferle Büyük Amiral Barbaros Hayrettin Paşa ve leventlerinin kahramanlıkları destanlaşmış, tarihe yön veren bu zafer Osmanlı Devleti’nin adalet sınırlarını genişletmiştir” dedi.

“Deniz Kuvvetlerimiz sadece geçmişte değil, yakın zamanda da, bütün olumsuz ve zor şartlara rağmen gurur verici başarılara imza atmıştır” diyen Davutoğlu, “Ertuğrul Fırkateyni'nin battığı Japonya açıklarında o mekanları ziyaretimde hissettiğim burukluk; Afrika kıyılarında, Darüsselam Limanı'nda Barbaros Türk Görev Grubu gemilerinin güvertesinde gurura dönüşmüştü. Ertuğrul şehitlerinin torunlarının dünyanın tüm denizlerinde bayrağımızı dalgalandırmalarından iftihar ettim. Bugün de, tarihi başarılardan aldığımız ilham ve yerli üretim gemilerimizle, Deniz Kuvvetlerimiz görevlerini başarıyla sürdürmektedir. İnanıyorum ki, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz, tarihten aldığı ilhamla denizcilikte lider ülkeler arasında gücünü yükseltmeye devam edecektir. Bu duygularla Preveze Deniz Zaferi’nin yıldönümünü ve Deniz Kuvvetleri Günü’nü kutluyor, geçmişten bugüne ülkemize hizmet vermiş bütün denizci askerlerimizi şükranla yad ediyorum. Size ve şahsınızda deniz kuvvetlerimizin tüm mensuplarına üniformalarınız kadar parlak başarılar dileğiyle en içten selam ve sevgilerimi ifade ediyor, bilvesile Kurban bayramınızı da tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@