Başbakan Davutoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı: Rabbim Onları Ve Tüm Güvenlik Güçlerimizi Muhafaza Etsin

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Son ter...

Haberler 19.09.2015, 11:25
Başbakan Davutoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı: Rabbim Onları Ve Tüm Güvenlik Güçlerimizi Muhafaza Etsin

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Son terör operasyonlarında yaralanan gazilerimizi ziyaret ettiğimde ‘İyileşir iyileşmez görev yerime dönmek ve tekrar silah arkadaşlarıma katılmak istiyorum’ demelerini gururla hatırlıyorum. Rabbim onları ve tüm güvenlik güçlerimizi muhafaza etsin” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Davutoğlu, son terör operasyonlarında yaralanan gazileri ziyaret ettiğinde gazilerin, “İyileşir iyileşmez görev yerime dönmek ve tekrar silah arkadaşlarıma katılmak istiyorum” demelerini gururla hatırladığını belirterek, “Rabbim onları ve tüm güvenlik güçlerimizi muhafaza etsin” dedi.

Vatanın birliği ve bütünlüğü, vatandaşların güvenliği için fedakârca görevini yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve Emniyet güçlerinin milletin gönlünde her zaman saygıdeğer bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Başbakan Davutoğlu şunları kaydetti:

“Ülkemizin selameti ve bekası için gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahraman vatan evlatları, milletimizin gönlünde ve dualarında daima yaşayacaklardır. Vatan topraklarının nasıl vefakar, iman dolu bir ruhla kazanıldığını ve bugün şerefle dalgalandırdığımız al yıldızlı bayrağımızın ne büyük kahramanlıklarla bizlere emanet edildiğini idrak etmenin sorumluğu içinde şehit ve gazilerimize daima minnet ve şükran duyuyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü, istiklalimizin bekası adına canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve Emniyet güçlerimizin hain şebekelere karşı verdiği destansı mücadele, milletimizin güçlü iradesi ve desteğiyle sürecektir.”

Davutoğlu, “Fedakar gazilerimizi ve vatanımızın selameti için şehitlik mertebesine yükselen kahramanlarımızı her zaman saygıyla anıyoruz” dediği mesajını şöyle sonlandırdı:

“İstiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal’e Müşir ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümü münasebetiyle bize bu güzel vatanımızı emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor, Gazilerimizin Gaziler Günü’nü en içten duygularla kutluyorum.” (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@