Başbakan Davutoğlu: Terörü Ve Terörü Azmettiren Güçleri Telin Ediyorum

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, milleti yaralayan terörü ve terörü azmettiren...

Haberler 13.10.2015, 17:15
Başbakan Davutoğlu: Terörü Ve Terörü Azmettiren Güçleri Telin Ediyorum

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, milleti yaralayan terörü ve terörü azmettiren güçleri tekrar telin ettiğini belirterek, “Milletçe her türlü badireyi birlik içinde atlatacağımıza dair inancımı bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'nın Başkent oluşunun yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Milletin büyük kahramanlık destanı olarak tarihe geçen Kuvayı Milliye mücadelesinin karargâhı konumundaki Ankara’nın, bu süreçte teşekkül eden siyasal iradenin merkezi haline geldiğini belirten Başbakan Davutoğlu, “Büyük Millet Meclisimize ev sahipliği yapan Ankara, 13 Ekim 1923’de başkent ilan edilerek Cumhuriyet değerlerimizin bütün vatan sathına doğru yayılmasına öncülük eden şehrimizdir” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Başkent Ankara’nın, sahip olduğu tarihi misyon sebebiyle milletin iradesini ve  Cumhuriyetin idari merkezini temsil ettiğini bildirdi ve “Demokrasimizin daha sağlam temeller üzerinde nitelik kazanması için çaba sarf ettiğimiz şu süreçte, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ortak paydasında birlik ve beraberliğimizin muhafaza edilmesi hayati önem taşımaktadır” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu mesajını “Bilvesile kanlı, menfur saldırılarla milletimizi yaralayan terörü ve terörü azmettiren güçleri tekrar telin ediyorum. Milletçe her türlü badireyi birlik içinde atlatacağımıza dair inancımı bir kez daha ifade ediyorum. Bu duygularla Ankara’nın başkent oluşunun 92. yıldönümünü kutluyorum. Ayrıca Gazi Mustafa Kemal ve istiklal kahramanlarımızın aziz hatıralarını rahmet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımıza bu gün vesilesiyle huzurlu, müreffeh yarınlar diliyorum” diye bitirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@