Başbakan Davutoğlu: Her Halükarda Mutlaka Bayram Konuşması Yapacağım

KONYA (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da oyunu kullandı. “Bugün bize bayram olac...

Haberler 01.11.2015, 12:05
Başbakan Davutoğlu: Her Halükarda Mutlaka Bayram Konuşması Yapacağım

KONYA (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da oyunu kullandı. “Bugün bize bayram olacak” sloganlarıyla karşılanan Davutoğlu, “Her halükarda mutlaka bayram konuşması yapacağım. Akşam netice ne olursa olsun, bu neticeyi halkımızla paylaşmak ve kanaatlerimizi ifade etmek üzere balkon konuşması yapacağım” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oyunu kullandı. Davutoğlu, oyunu kullandıktan sonra okulun bahçesinde gazetecilere açıklamada bulundu. Seçimin ülke, millet ve insanlık için hayırlı olmasını dileyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık dünyanın demokratik sistemle idare edilen ve demokrasiyle kalkınmayı aynı anda gerçekleştirebilen öncü ülkelerinden biridir. Türkiye, bu çabalarını önümüzdeki dönemde kararlılıkla sürdürecektir. Bütün milletime şu çağrıda bulunmak istiyorum; bütün vatandaşlarımı huzur içinde sandıklara gitmeye ve iradelerini sandıklara yansıtmaya davet ediyorum. Sandıklarda bir demokrasi bayramı, bir demokrasi şöleni yaparcasına birbirimizi tebrik etmeye, farklı siyasi görüşlere sahip olsak da herkesin sandık başında, sandığın dışında selamlaşarak ülke demokrasisi için karşılıklı iyi niyetimizi, samimiyetimizi göstermeye davet ediyorum. Şu ana kadar bize ulaşan herhangi bir olumsuzluk olmadı. Tarihimizde ilk defa bu kadar kısa süreli olarak ikinci seçime gidiyoruz. Benim gördüğüm heyecan, sandıklara katılım bağlamında ümit verici. Seçim güvenliği konusunda spekülasyon yapanlar ve katılımın düşük olmasını sağlamak isteyenler olabilir. Şu ana kadar Türkiye’nin her yerinde, en ücra köşelere kadar her türlü tedbir alınmıştır. Bu konuda vatandaşlarımızın devletimize güvenmesini rica ediyorum. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da yapılan bazı spekülasyonların aksine her bir ilçede, mahallede suhuletle seçimler yapılmaktadır. Seçimin milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bizim en büyük gücümüz demokrasimizdir, insanımızdır. Demokrasimize sahip çıkmak hepimizin görevi.”

Okul bahçesindeki yurttaşlar, “Bugün bize bayram olacak” sloganları atarken Davutoğlu da, “Balkon konuşması bizim Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığından bu yana güzel bir gelenek. Her halükarda mutlaka bayram konuşması yapacağım. Akşam netice ne olursa olsun, bu neticeyi halkımızla paylaşmak ve kanaatlerimizi ifade etmek üzere balkon konuşması yapacağım” dedi. (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@