Başbakan Davutoğlu: Hdp Ve Bahçeli El Ele Verdi

KAHRAMANMARAŞ(ANKA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ...

Haberler 09.10.2015, 19:25
Başbakan Davutoğlu: Hdp Ve Bahçeli El Ele Verdi

KAHRAMANMARAŞ(ANKA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun bazı ilçelerde vatandaşların baskı altında oy kullanmaması için yapılan bir talebi reddettiğini belirterek, “Peki bu kime yaradı? Teröre destek verenlere ve seçim güvenliğini tehdit edenlere yaradı. Bu karar kimin çabası ile alındı biliyor musunuz? Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü sandık üzerinde baskı kurmasın diye Bahçeli’nin itirazı ile onun temsilcileri ile HDP temsilcileri iş birliği yaptı, el ele verdiler bunu birlikte yaptılar. Sayın Bahçeli HDP ile hareket ederek, sandıkların Cizre’de, Silopi’de, Yüksekova’da daha güvenli bir şekilde belirlenmesine engel oldu” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlenen mitinginde vatandaşlara seslendi. AK Parti’yi ilk anlayan şehirlerden birinin Kahramanmaraş olduğunu kaydeden Davutoğlu, Kahramanmaraş’ın tüm seçimlerde AK Parti’ye rekor destek verdiğini belirtti.

Ne zaman hız almak, hız bulmak isteseler Kahramanmaraş’a geleceklerini kaydeden Davutoğlu, vatandaşların kendinin Kahramanmaraş’tan aday olmasını istemesi üzerine, “Birinci olun, 2019’da bakacağız inşallah. Birinci olmaya var mısınız? Konyalılara da soracağım bu soruyu bakayım kimin sesi gür çıkıyor” dedi.

 

-“13 YIL TÜRKİYE İÇİN AK YILLARDIR”-

 

7 Haziran seçimlerinin ardından milletin “koalisyon” dediğini belirten Davutoğlu, “Sandığı doğru okuduk, hemen ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için koalisyon görüşmelerine girdik, muhalefet neden muhalefette kalması gerektiğini ispat edercesine, milletin iradesine sırtını döndü. Ne dediysek ‘hayır dediler. CHP çıktı blok siyaseti dedi. Sanki ülkede gerilim azmış gibi kutuplaştırıcı bir dil kullandılar, zannettiler ki AK Parti’yi dışlayabilirler, siyaset alnının dışına itebilirler” ifadelerini kullandı.

AK Parti’yi siyasetin dışına itmenin mümkün olmadığını söyleyen Davutoğlu, “Sanki başbakanlığı birbirlerine ikram etmek mümkünmüş gibi Kılıçdaroğlu Bahçeli’ye ‘buyur sen başbakan ol’ o ona ‘buyur sen şunu ol’ demeye başladı. Başbakanlığı millet verir, kimse kimseye ikram edemez. Başbakanlık koltuğundan biz feragat ettik mi? Milletin emanetini bıraktık mı? Kılıçdaroğlu ‘blok siyaseti’ deyip iflas edince, bizimle koalisyon görüşmelerini yaptı, medenice görüştük ama ‘eğitim ve dış politikada 180 derece değişiklik öneriyoruz’ dediler, ‘olmaz’ dedik. Biz hiçbir zaman 13 yıllık iktidarın kazanımlarını tartışma konusu yapmayız. 13 yıl Türkiye için ak yıllardır, ak yıllardır. Onlarla koalisyon mümkün olmayınca, MHP ile daha doğrusu Bahçeli ile yaptığımız görüşmelerde…. Yuh demeyin millet ona ‘hayır’ demenin bedelini 1 Kasım’da ötecek” diye konuştu.

 

-“BİZ ZOR GÜNLERİN PARTİSİYİZ”-

 

Bahçeli’ye önerdikleri tüm ihtimallere “hayır” dendiğini kaydeden Davutoğlu, “Millete hizmet etmek isteyen tam da terörle mücadele sürerken, ‘gel bu taşın altına elimizi beraber sokalım, terör belasıyla beraber mücadele edelim’ diyenlere hayır diyebilir mi? Ama Bahçeli dedi. Biz terörle mücadele için gecemizi gündüzümüze katarken, o her türlü teklifimize hayır dedi.  Siz gidin terörle mücadele edin ben rahat koltuğumda oturayım. Terörle mücadelede bizi yalnız bırakana Kahramanmaraş oy verir mi?” ifadelerini kullandı.

Son 3 ay içerisinde hiçbir sorumluluktan kaçmayan tek partinin AK Parti olduğunu belirten Davutoğlu, “Çünkü biz zor günlerin partisiyiz. Biz aynı zor günlerde ayağa kalkan, Kahramanmaraşlıların partisiyiz. Memleket işgal altındayken köşesinde oturanlar gibi, memleket terör saldırısı altındayken her teklifimize, ‘hayır’ diyenler bizi de anlayamaz, Kahramanmaraş’ı da anlayamaz” dedi.

 

-“İKİSİ DE AYNI MANTIĞA DAYANIYOR”-

 

Seçimlerden sonra HDP’nin terör kartını açtığını belirten Davutoğlu, “Birisi ben sırtımı teröre verdim diyor, birisi de ‘siz gidin terörle mücadele edin’ diye akıl verirken bizimle hükümet kurmaktan kaçıyor, ikisi de aynı mantığa dayanıyor bunların. Şimdi seçim yaklaşıkça bu HDP’liler yine herkese şirin görünmeye çalışıyorlar, demokrasiye sarıldıklarını iddia ediyorlar. Çatışmasızlıktan bahsediyorlar. Biz de diyoruz ki çatışmasızlık değil sadece, silahlar toprağa, magmaya kadar gömülmedikçe terörle mücadeleden hiçbir taviz vermeyeceğiz. Bu milletin fertleri arasına, kardeşle kardeşin arasına fitne sokmak isteyenlere karşı dik duracağız. Biz bu oyunu biliyoruz, bunlar seçime kadar ‘demokrasi’ derler seçimden sonra ‘Kandil’ derler 7 Haziran’da olduğu gibi. Biz bu oyunu gördük biliyoruz, bir daha oynamalarına izin vermeyiz. Milletimiz de bunların iç yüzünü biliyor” diye konuştu.

 

-KÜRSÜDEN SELFİE ÇEKTİ-

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun bazı ilçelerde vatandaşların baskı altında oy kullanmaması için yapılan bir talebi reddettiğini belirten Davutoğlu, “Peki bu kime yaradı? Teröre destek verenlere ve seçim güvenliğini tehdit edenlere yaradı. Bu karar kimin çabası ile alındı biliyor musunuz? Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü sandık üzerinde baskı kurmasın diye Bahçeli’nin itirazı ile onun temsilcileri ile HDP temsilcileri iş birliği yaptı, el ele verdiler bunu birlikte yaptılar. Sayın Bahçeli HDP ile hareket ederek, sandıkların Cizre’de, Silopi’de, Yüksekova’da daha güvenli bir şekilde belirlenmesine engel oldu, mantık bu. Sebep ne, ne yapmak istiyor bunlar? Tek sebep, kime giderse gitsin oylar ama yeter ki AK Parti kaybetsin. İyi de kardeşim, Bahçeli’nin anlamadığı bu mesele artık AK Parti meselesi değil, bu mesele parti meselesi değil, şahıs meselesi değil. Bu mesele memleket meselesi” dedi.

Başbakan Davutoğlu konuşması sırasında alandaki gençlerin isteği üzerine eline cep telefonunu alarak, selfie (özçekim) yaptı. Davutoğlu konuşmasının ardından ise eline selfie çubuğu alarak alandaki vatandaşlarla çok sayıda fotoğraf çekti. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@