Başbakan Davutoğlu: Bu Topraklarda Hiçbir Dönem Kavmiyet Davasına Prim Verilmedi

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haberler 11.09.2015, 17:40
Başbakan Davutoğlu: Bu Topraklarda Hiçbir Dönem Kavmiyet Davasına Prim Verilmedi

ANKARA (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti olarak, bütün kurumlarla hukukun, adaletin, kardeşliğin sesinin yükseltilmesi gereken bir dönemden geçildiğini belirterek, “Hiçbir dönem kavmiyet davasına prim verilmemiş bu topraklarda nifak tohumlarının kök salma şansı yoktur. İhanet şebekeleri, saçtıkları nifak tohumlarıyla böyle yekvücut olmuş bir milletin bütünlüğüne halel getiremezler. Kan ve şiddetten beslenenler, umutlarımızı kırmak isteyenler büyük Türkiye’nin önünü kesemeyecektir” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Aziz Söğütlüler” diye başladığı mesajında Başbakan Davut oğlu, “7 asır önce ecdadımız aşk, ilim ve irfanla mayalanan engin ruhuyla, farklı inanç ve kavimleri barış içinde bir arada yaşatan büyük bir medeniyetin temellerini attı. Söğüt’te Ertuğrul Gazi’lerin, Hayme Ana’ların, Şeyh Edebali'lerin toprağa saçtıkları tohum, kısa zaman içinde üç kıtaya kök salan ulu bir çınar haline geldi. Kafkasya’dan Balkanlara, Hicaz’dan Mağrib ülkelerine kadar gittikleri her yerde sevginin, hoşgörünün, adaletin taşıyıcılığını yapmış bir devletin ilk mimarları oldular” dedi.

Söğüt’ün, tarihe yön veren o büyük devlet ve medeniyet idealinin kökünün, “kuruluşun toprağı” olduğunu belirten Başbakan Davut oğlu, “Türkiye Cumhuriyeti devleti bugün, Söğüt’ten yükselen bu büyük devlet ve medeniyet idealini sahiplenerek yürüyüşüne devam etmektedir. Ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz değer ve ideallerle her açıdan güçlü ve lider bir Türkiye’nin inşasını gerçekleştirmenin mücadelesi içindeyiz. 734 senedir devam eden bu anlamlı şölen, her zaman olduğu gibi birlik ve şuurumuzu pekiştiren bir sembol olmaya devam edecektir” dedi.

Küçük beyliklerden bir cihan devletinin yolunu açan o dayanışma ve diriliş ruhunun hiçbir güç tarafından zedelenmesine izin verilmeyeceğini aktaran Başbakan Davutoğlu şöyle devam etti:

“Birliğimize kasteden, gücümüzü kırmak isteyen bütün o kirli oyunlar beyhudedir. Allah’ın izniyle hiçbir ihanet şebekesi bu milletin başını önüne eğdirmeye muktedir olamayacaktır.

Kendi ruh kökümüzden kopmadan ecdadımızın bize bıraktığı bu aziz vatanı geçmişteki bütün birikimiyle milletçe geleceğe taşıyacağız.  Türkiye Cumhuriyeti olarak, bütün kurumlarımızla hukukun, adaletin, kardeşliğin sesini yükseltmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Hiçbir dönem kavmiyet davasına prim verilmemiş bu topraklarda nifak tohumlarının kök salma şansı yoktur. İhanet şebekeleri, saçtıkları nifak tohumlarıyla böyle yekvücut olmuş bir milletin bütünlüğüne halel getiremezler. Kan ve şiddetten beslenenler, umutlarımızı kırmak isteyenler büyük Türkiye’nin önünü kesemeyecektir. İhtilaf ve gerilim alanlarını derinleştirmeye çalışanlara karşı milletçe kardeşlik ve adaletten yana olacak, bizi tek millet haline getiren kutlu değerlere dört elle sarılmaktan vazgeçmeyeceğiz.”

Milli birliğe yönelik tuzaklara karşı asla gaflete ve rehavete kapılmayacaklarını, kardeşliği ebediyen baki kılacaklarını anlatan Başbakan Davutoğlu, “Bir olacak, iri olacak, diri olacağız.  Söğüt şenliklerinde Ertuğrul Gazi’nin huzurunda ‘ahlakın, irfanın, nizamın sözcüleri’ olmak üzere her yıl milletçe yapılan ahdin yılmaz takipçileri olacağız. Ertuğrul Gazi’nin başlattığı hak, adalet ve büyük devlet yürüyüşünü, milletçe tam bir inanç ve vakar içerisinde devam ettireceğiz. Söğüt’teki kutlu ahitleşmenin sancaktarlığını yapan milletimizin bahtı açık olsun. Allah, birlik ve bütünlüğümüzü ilelebet payidar kılsın. Milletimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” dedi. (ANKA)

(ORH/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@