Başbakan Davutoğlu: Bayram Eti Tırnaktan Ayırmaya Çalışanlara Mübarek Vesile Olsun

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, özellikle son dönemlerde eti tırnaktan ayırmaya ç...

Haberler 23.09.2015, 13:50
Başbakan Davutoğlu: Bayram Eti Tırnaktan Ayırmaya Çalışanlara Mübarek Vesile Olsun

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, özellikle son dönemlerde eti tırnaktan ayırmaya çalışanlara, ülkeyi bölmek isteyenlere, vatandaşlar arasında fitne tohumu ekmek isteyenlere karşı bayramın mübarek vesile olarak görülmesini ve omuz omuza verilmesini istedi.

Başbakan Davutoğlu, Kurban Bayramı mesajını internet üzerinden aynı zamanda görüntülü olarak yayınladı.

Zor günlerden geçildiğini hatırlatan Başbakan Davutoğlu, “Türkiye büyük sınavların içinden milli birlik ve kardeşlik duygusuyla tam bir kararlılıkla geleceğe doğru yürüyor. İslam dünyası birçok acılarla karşı karşıya, insanlar ciddi risklerle, tehditlerle karşı karşıya. İşte böyle günlerde bayrama yeni anlamlar katmak gerekiyor. Özellikle son dönemlerde eti tırnaktan ayırmaya çalışanlar, ülkeyi bölmek isteyenler, vatandaşlarımız arasında fitne tohumu ekmek isteyenlere karşı bayramı da bir mübarek vesile olarak görelim ve omuz omuza verelim” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu bayram sevincini kana, teröre, şiddete bulamak isteyenlere, kardeşi kardeşten ayırmak isteyenlere karşı hep beraber daha bir coşkuyla selamlaşma çağrısı da yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “O mübarek şehitlerimizin mekânlarının Cennet olduğundan hiç kimsenin şüphesi yok. Onların bize bıraktığı emanet hem vatanımızın birliği, beraberliği emanetidir, hem de aileleri olarak sizlerin bize emanetidir. Sizleri bu bayramda hüzün içinde bırakan bu terör eylemlerine karşı kararlı mücadelemizi sürdüreceğimizden emin olunuz” dedi.

Bütün vatandaşlara bir kez daha seslenmek istediğini kaydeden Başbakan Davutoğlu, “Bugün eşinizi, dostunuzu, akrabalarınızı ziyaret ederken sorun ve öğrenin, en yakındaki şehit ailesini mutlaka ziyaret edin. Mahallerinizden, köylerinizden, ilçelerinizden eğer şehitlerimiz çıkmışsa, onların aileleriyle bayramlaşarak onların acılarının dindirilmesine yardımcı olun” önerisinde bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu Kurban Bayramı mesajına şöyle devam etti:

“Yine şu anda biz bayram sevinci yaşarken sınırlarımızda, şehirlerimizde, dağlarımızda bizim güvenliğimiz için nöbet tutan askerlerimize, polislerimize buradan sesleniyorum; sizin nöbette geçirdiğiniz her dakika normal vakitte geçen binlerce yıla bedel bir ecir sebebidir, nöbetiniz mübarek olsun. Bu millet adına çalışmanın onurunu, vakarını, bayramdaki gurbet hasretiyle dengeleyecek şekilde hepinizin vakur bir tarzda görevinizi yerine getirdiğinizden eminim. Hepinizin gözlerinden, anlından öpüyorum.

 

4 yıldır Suriyeli kardeşlerimizin acısına gözlerini kapatan Avrupa nihayet mülteci sorununun kapılarına dayanması dolayısıyla harekete geçme ihtiyacı hissetti. Hâlbuki 4 yıl benim aziz milletim hiçbir şeyden şikâyet etmeden, hiç kimseye herhangi bir yardım talebinde bulunmadan bütün kardeşlerini bağrına bastı, yüreğini, sofrasını onlara açtı.

Aziz vatandaşlarım, her millet zor zamanlardan geçer, büyük milletler ise zor zamanlardan geçen milletlere gösterdiği tavırlarla anılırlar. Bizim milletimiz tarih boyunca her zaman acı çeken, ıstırap çeken mazlumların yanında yer aldı. Her birinize bir kez daha 4 yıl içinde Türkiye’ye bir güvenli liman olarak, bir ana kucağı olarak gelen mültecilere gösterdiğiniz şefkat, uzattığınız yardım eli dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bu vicdan muhasebesiyle, bu gönül derinliğiyle tarihe geçildiğini anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Mübarek Kurban Bayramında da eminim her biriniz yanınızda, yakınınızda bulunan bu sahipsiz, bu kimsesiz mazlumlara yardım elinizi uzatacaksınız.

Yine dünyada örneği az görülmüş, dünyanın her yerine yayılarak kurban etini mazlumlara dağıtmak için giden gönül erlerine, sivil toplum kuruluşu yetkililerine, temsilcilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Onlar Anadolu’dan aldıkları o derin irfanı bütün dünyaya yaymak için Kurban Bayramını bir vesile ittihaz ettiler.

Aziz milletim, mübarek Kurban Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum. Allah milletimizin birliğini, beraberliğini, ülkemizin bekasını, devletimizin kudret ve şefkatini daim eylesin. Mübarek Kurban Bayramını muhabbetimizin derinleşmesini vesile kılsın” diye bitirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@