Başbakan Davutoğlu: Ak Parti'ye Oy Vererek Tuzağı Boz

ANKARA (ANKA) -Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Başbak...

Haberler 28.10.2015, 14:40
Başbakan Davutoğlu: Ak Parti'ye Oy Vererek Tuzağı Boz

ANKARA (ANKA) -Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Başbakanımız Gençlerle Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Gençlere, alternatif okumalar yapmalarını, hayal kurmalarını, duruş sahibi olmalarını öneren Başbakan Davutoğlu, "Senden, özellikle hocan olarak şunu istiyorum; Türkiye'nin gücüne güç, itibarına itibar katan AK Parti'ye oy vererek, tuzağı boz, ülkemizin geleceği ile kendi geleceğini kendin aydınlat” diye seslendi.

Davutoğlu, gençlerle buluşmasında 1 Kasım'da gençlerden AK Parti’ye oy vermelerini istedi. Türkiye'nin yoluna tek başına, istikrarlı bir yönetimle devam etmesinin gerekli olduğu kaydeden Davutoğlu, “Büyük Türkiye'nin büyük enerjisini zayi edecek küçük hesaplara tahammülümüz yok. Muhalefet küçük hesaplarla, çeyrek iktidar olma hayalleri ile vakit geçirebilir, bizimse daha yapacak çok işimiz var” dedi.

Türkiye’de terör şebekelerinin ardındaki karanlık odakların tek hedefinin Türkiye’nin güçsüzleşmesi olduğunu aktaran Davutoğlu, gençlerden sandık başına gitmelerini ve oy kullanmaları gerektiğini şu sözlerle belirtti:

-“TEMEL VATANDAŞLIK HAKKIN OLAN OY VERME HAKKINI KULLANMANI İSTİYORUM”-

“Senin ve kuşağının geleceğini ipotek altına almak istiyorlar. Senden, özellikle hocan olarak şunu istiyorum; Türkiye'nin gücüne güç, itibarına itibar katan AK Parti'ye oy vererek, bu tuzağı boz, ülkemizin geleceği ile kendi geleceğini kendin aydınlat. Senden mutlak sandık başına gitmeni, temel vatandaşlık hakkın olan oy verme hakkını kullanmanı istiyorum. Kararın hayırlı olsun.”

Gençlere statükoların peşinde olmamalarını söyleyen Davutoğlu, “Statükoların arkasına saklanan güç zehirlenmesini hiçbir zaman hayatınıza egemen kılmayın. Güç ahlakla bezendiği zaman derinlik kazanır. Ahlaktan soyutlanmış bir güç ve bu güce dayalı statükodan daha çirkini daha yozlaştırıcısı yoktur. Statükoyu gördüğünüzde o statükoyu savunanlara karşı vereceğiniz mücadelede devrimci bir ruhla değiştirici bir özle ama sadece ahlaki bir özle hareket ediniz” diye konuştu.

Son nefesine kadar adaleti savunamayanların genç olamayacağını ifade eden Davutoğlu, “Son neferine kadar adaleti savunmak için fedakarlık etmeye hazır olmayan bir siyasi hareket geleceğe hiçbir şey söyleyemez” dedi.

-“TARİHİ GERÇEKLİK KARŞISINDA DURUŞU OLMAYANIN FİKRİYATI OLAMAZ”-

Başbakan Davutoğlu, kendi yazdığı Stratejik Derinlik kitabından da örnek vererek, “Önce tasvir edin, gerçekliği anlamaya çalışın, sonla açıklayın, sonra anlayın, sonra anlamlandırın, sonra da yönlendirin. Tarihi gerçeklik karşısında duruşu olmayanın fikriyatı olamaz. Tarihi gerçekliği sadece açıklamaya çalışanın gelecek ideali olmaz” ifadeleriyle gençlerin tarihi anlaması ve bunu doğru yorumlaması gerektiğini belirtti.

Davutoğlu, bildiği yabancı dillerde durmak ile anlamak arasında çok yakın bir benzerlik olduğunu ifade ederek,  “Duruşu olmayanın vukufiyeti olmaz. Bir yerde sabit duracaksınız, sabitleriniz olacak, değerleriniz olacak, duruşunuz olacak ki tarihte bir özne olarak bakabilesiniz” diye konuştu. 

-“HAYALLERİ OLMAYANLAR UTANSIN”-

Gençlere hayal kurmamalarını söyleyenler olacağını belirten Davutoğlu, “Bize dış politikada zalimlere karşı masumları savunduğumuz, Filistin’i ve diğer birçok durumda, ‘rüya görüyorlar hayal görüyorlar’ diyenler oldu. O gün bizim hayal gördüğümüzü iddia edenlere karşı cevabımız, şöyle oldu; bizim bu ülke için bu bölge için bütün insanlık için hayallerimiz var. Uykumuzu kaçıran rüyalarımız var. Hayalleri olmayanlar, rüyaları olmayanlar utansın.”

Örgün eğitimin şart olduğunu fakat alternatif eğitimin de hakkıyla yetişmek için şart olduğunu belirten Davutoğlu, örgün eğitimde standart olduğunu nihayetinde her öğrencinin bir müfredata tabi olduğunu ve bazen müfredatları aşmak gerektiğini ifade etti.

-“SİZİ YETİŞTİRECEK ŞEY ARKADAŞLARINIZLA KURDUĞUNUZ SOHBET GRUPLARIDIR”-

Davutoğlu ayrıca "Medeniyet kavramını anlayabilmek için medeniyet tarihini hıfzedeceksiniz. Sizi gerçek anlamda yetiştirecek şey arkadaşlarınızla kurduğunuz küçük sohbet gruplarıdır. Kendinizle barışık olup alternatif okumalar, alternatif bakış açıları geliştirin" sözleriyle seslendi. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@