Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da Milletimizin Verdiği Mesajı Aldık

İSTANBUL(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran'da milletimizin ...

Haberler 07.10.2015, 22:35
Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da Milletimizin Verdiği Mesajı Aldık

İSTANBUL(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran'da milletimizin verdiği mesajı aldık, başımızın tacı ettik” diyerek, 7 Haziran’ın sonuçlarını partisinin bütün organlarında en ince detayına kadar etüt ettiklerini belirtti.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Bayrampaşa’da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Davutoğlu, İstanbul'daki raylı sistem uzunluğunu üç kat artırdıklarını, 45 kilometre raylı sistemi 145 kilometreye çıkardıklarını belirtti.

İstanbul'un her alanda, hizmette, projelerde çağ atladığını, dünyanın en cazibeli başkentlerinden biri haline geldiğini belirterek, “Siyasi başkentimiz Ankara ama biz İstanbul'u Avrupa, Asya, Afrika ve dünyanın cazibe merkezi, küresel bir başkent haline getiriyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta da Ümraniye-Dudullu-Bostancı ve Bakırköy-Ataköy-Başakşehir-İkitelli metrolarının temelleri atılacak. Bizde durmak yok. Seçim olurmuş, bir seçim daha olurmuş. Her seçimi geçeriz ama verdiğimiz sözden geri bir adım atmayız. Verdiğimiz sözü yerine getirir miyiz? İşte fark. Biz verdiğimiz her sözü yerine getiririz” dedi.

 

-“HER ŞEY TIKIR TIKIR İŞLİYOR”-

 

7 Haziran’dan bu yana bir yandan hükümet arayışlarıyla meşgul olurken bir yandan da Türkiye’nin bu geçici dönemi yarasız beresiz atlatması için çaba sarf ettiklerini belirten Davutoğlu, “Bu süreçte bir saniye dahi Türkiye’yi yönetim boşluğuna düşürmedik. Herhangi bir ülkede bu kadar sık aralıklarla seçim yapılsaydı bunun ekonomi üzerine negatif etkileri olurdu. Türkiye 13 yılda öylesine sağlam bir istikrar zeminine sahip oldu ki 7 Haziran’dan bu yana tek başına iktidar olmamış olmamıza rağmen her şey tıkır tıkır işliyor. Milletin hiçbir işi geride kalmıyor. Milletimiz bu 13 yılın Türkiye’nin geleceği için ne kadar önemli kazanımlar getirdiğini gayet iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

“7 Haziran'da milletimizin verdiği mesajı aldık, başımızın tacı ettik” diyen Davutoğlu, 7 Haziran’ın sonuçlarını partisinin bütün organlarında en ince detayına kadar etüt ettiklerini belirtti.

 

-“MİLLETİN VERDİĞİ GÖREVDEN KAÇMADIK, KAÇMAYACAĞIZ”-

 

Türkiye’nin her köşesine arkadaşlarını yolladıklarını belirten Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Milletimiz bizden ne istiyor bunları dinledik ve beyannamemizi açıkladık. Yeni bir seçime giderken yol haritamızı da millete danışarak çizdik ve bu yol haritası emin olun mutlaka başarıya ulaşacak. Bütün bunları yaparken, bir taraftan da milletimizin sorumluluğunu almış olarak, ülkenin en büyük partisi ve gelecekte tekrar tek başına iktidarı üstlenecek partisi olarak hükümet görevini ifa ettik. Herhangi bir hususu ihmal etmedik. Sizler de şahitsiniz, bir an dahi Türkiye’yi yönetim boşluğuna, kriz girdabına düşürmedik. Bütün partilerle konuştuk ama onlar bir kısmı blok siyaseti yaptılar, karşımıza blok çıkardılar, bir kısmı hayır siyaseti, Sayın Bahçeli gibi her şeye hayır dediler, bir kısmı terör siyaseti yapıp teröre sığındılar. Ama AK Parti birlik siyaseti yaptı, AK Parti uzlaşma siyaseti, AK Parti milleti bir araya getirme, omuz omuza verme siyaseti izledi. Biz bütün bunlara rağmen her üç partiyle görüştük. Şunu açık biçimde ifade edebilirim, milletin verdiği görevden kaçmadık, kaçmayacağız. Onlar ise hem hükümet kurmaktan kaçtılar, hem de anayasal hükümeti kurmak zorunda kaldığımızda, herkesin o hükümete bakan vermesi gerektiğinde 'hayır biz vermeyiz' dediler. 'AK Parti, tek başına milletin meseleleriyle uğraşsın biz elimizi taşın altına koymayız' dediler. 'Anayasa, siz bakan verin dediyse de biz anayasayı dinlemeyiz' dediler. Biz ne dedik, siz milletin dertlerine sahip olmasanız da biz AK Parti olarak gece ve gündüz her zaman 24 saat milletin hizmetindeyiz. Her an milletimizin derdi ile dertlenir, milletimizin meseleleriyle hemhal oluruz.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@