Başbakan Davutoğlu: 3 Gün Ulusal Yas İlan Etme Kararı Aldık

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bugün aldığımız karar...

Haberler 10.10.2015, 18:00
Başbakan Davutoğlu: 3 Gün Ulusal Yas İlan Etme Kararı Aldık

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bugün aldığımız kararla, Sayın Cumhurbaşkanımızla da istişare ederek, terör saldırılarında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımız, şehit polislerimiz, askerlerimiz, korucularımız için 3 gün ulusal yas ilan etme kararı aldık” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Ankara’da meydana gelen terör saldırısının ardından Çankaya Köşkü’nde yaptığı basın açıklamasında, çok derin hüzün ve acı içinde olduklarını belirtti. Yapılan saldırının, Türkiye’nin, halkın ve demokrasiyi hedef aldığını kaydeden Davutoğlu, “Tek bir gruba, o mitinge katılan vatandaşlarımıza ya da tek bir siyasi topluluğa karşı değildir. Bu saldırı ülkemizin bütünlüğüne karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı halkımıza bir bütün olarak her kesime olarak yapılan bir saldırıdır. Bu saldırı demokrasimize yapılan bir saldırıdır. Ülkemize yapılan bir saldırıdır çünkü Türkiye ateş çemberi içinde istikrarını korumayı başaran, demokrasiyle istikrarını bütünleştiren örnek bir ülkedir. Bu saldırıyla ülkemizin itibarına, huzuruna doğrudan bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Yine bu saldırı halkımızın her kesiminedir. Eminim bugün ülkemizin her yanında, hafta sonunda norma bir günü yaşayan vatandaşlarımız bu saldırıyı kendilerine, evlatlarına yapılmış bir saldırı olarak görmüşlerdir” dedi.

 

-“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZLA DA İSTİŞARE EDEREK…”-

 

Bu saldırının hüznünü yüreğinde hissetmeyen bir vatandaşın bulunmadığını belirten Davutoğlu, “Nihayet bu saldırı demokrasimize yapılan bir saldırıdır. Bir kez daha sandıklara giderken, bir kez daha halkımıza iradesini sorma hazırlığındayken, böyle bir saldırı gerçekleştirilmesi doğrudan demokrasiyi ve demokratik hak ve özgürlükleri hedef edinmiştir” diye konuştu. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen, yakınlarına taziyelerini ileten Davutoğlu, “Bugün aldığımız kararla, Sayın Cumhurbaşkanımızla da istişare ederek, terör saldırılarında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımız, şehit polislerimiz, askerlerimiz, korucularımız için 3 gün ulusal yas ilan etme kararı aldık. Bu karar ile terörü yapan kim olursa olsun, terör hangi kesimden gelmiş olursa olsun, kimi mağdur etmiş olursa olsun, hepsine karşı 78 milyonun ortak hissiyatına tercüman olacağımıza inanıyorum” dedi. (ANKA/DEVAM)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@