Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yolu Pursaklarda Kesildi

-Konya’dan dönerken Ankara Pursaklar’da vatandaşların büyük sevgi gösterileriyle...

Haberler 02.11.2015, 00:35
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yolu Pursaklarda Kesildi

-Konya’dan dönerken Ankara Pursaklar’da vatandaşların büyük sevgi gösterileriyle karşılaşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, burada bir konuşma yaptı.

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yolu, Konya’dan Ankara’ya dönerken Pursaklar’da kesildi.

Ankara Pursaklar’da vatandaşların büyük sevgi gösterileriyle karşılaşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, burada halka bir konuşma yaptı.

“Pursaklar bizi hep bağrına bastı. Her zaman Ankara’ya her gelişimizde, iyi günümüzde, zor günümüzde önce Pursaklar biz buradayız” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“2011 seçim zaferinden sonra, 2013’te Gezi provokasyonlarından sonra Sayın Cumhurbaşkanımızla buradan geçtiğimizde de önce Pursaklar biz buradayız, arkanızdayız dedi; Allah Pursaklar’dan razı olsun.

Biz evlerinden, balkonlarından dinleyen kardeşlerime de selam ediyorum.

Bu zafer sizin zaferinizdir, bu zafer Pursaklar’ın, Ankara’nın, Türkiye’nin zaferidir.

Maşallah, saatlerce bu soğukta beklediniz, ama aşkınız hiç kesilmedi. İşte bizim millete dava aşkımız budur, sevdamız budur. Allah bu yolda hep beraber bizi azimle, gururla yürümeyi nasip eylesin.

Pursaklar tebessüm şehridir, bugün tebessüm vaktidir, bugün gülmek, bugün sohbet vaktidir, bugün bütün milletimizin mutluluk günüdür. Yüzde 76 destek veren Pursaklar’a teşekkür ediyorum.”

7 Haziran’da başlarını öne eğeceklerini zannedenler bulunduğunu kaydeden Başbakan Davutoğlu “Ama eğmedik, 7 Haziran’dan bu yana da milletimizin hizmetinde olduk, inşallah önümüzdeki 4 sene de tek başına işbaşına olacağız” dedi.

Başbakan Davutoğlu, “Aziz Pursaklılar, eğer Genel Merkezde on binlerce vatandaşımız, kardeşimiz beklemiyor olsaydı sabaha kadar sizlerle burada oturup sohbet etmeyi isterdim, çünkü bu aşk, bu sevda, bu coşku karşılıksız olmaz; Allah razı olsun” diyerek izin istedi. Başbakan Davutoğlu “İnşallah 4 yıl hep beraber olmaya var mıyız?” sorusuna “Evet” cevabı alması üzerine “4 yıl mazlumun elinden tutup zalimlerin karşısında gür sesle durmaya var mıyız? 4 yıl boyunca millet hizmetinde yürümeye var mıyız?” sorularına da aynı cevabı alında “Pursaklar, Allah razı olsun” dedi.

Davutoğlu, gece yarısı hitabında Pursaklar’daki vatandaşlara, “Pursaklar her zaman hep öncü oldu, Ankara’nın güzel girişidir. Ankara’ya selam verirken bundan sonra da söz veriyorum, her meselemizde önce Pursaklar’a selam vereceğiz, Pursaklar’ın gönlünü alacağız, Pursaklar’la beraber yürüyeceğiz, Pursaklar da bizimle beraber yürüyecek. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Allah bütün iyi günlerimizde, geleceğimizde hep beraber kardeşçe güzel sabahlara uyanmayı bize nasip eylesin. Allah’a emanet olun, Allah yar ve yardımcımız olsun.Sizleri Genel Merkeze bekliyoruz inşallah. Hayırlı geceler diliyorum” diye veda etti. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@