Başbakan Ahmet Davutoğlu: Atatürk'ün En Büyük İdeali Türkiye'yi Muasır Menediyetler Seviyesine Çıkarmaktı

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büy&...

Haberler 09.11.2015, 13:45
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Atatürk'ün En Büyük İdeali Türkiye'yi Muasır Menediyetler Seviyesine Çıkarmaktı

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı” dedi.

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajına “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77’nci yıldönümünde minnetle şükranla yâd ediyorum” satırlarıyla başlayan Başbakan Davutoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı” dedi.

Bugün büyük bir ülke olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye’nin, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer aldığını anlatan Başbakan Davutoğlu mesajına şöyle devam etti:

“Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.

Milletimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir.

Bu düşüncelerle büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız bu günde saygı, şükranla anıyorum.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@