Başbakan : PKK'lı Öğretmenler Açığa Alınacak

Başbakan Binali YILDIRIM , PKK'lı öğretmenlerin açığa alınacağını açıkladı. 

Haberler 04.09.2016, 22:39
Başbakan : PKK'lı Öğretmenler Açığa Alınacak

kamudanhaber.com'un buradaki haberine göre Kamudanhaber.com - Özel Haber

Başbakan Binali YILDIRIM , Diyarbakır'da STK'lar ile yaptığı toplantıda terör örgütü ile ilişiği olan öğretmenlerin açığa alınacağı müjdesini verdi . 

MEB'in içindeki PKK'LI öğretmenleri ilk kez Kamudanhaber sitemiz dile getirmişti . 

Akabinde Sayın Başbakan , 14 bin PKK'LI öğretmenin Batı'ya tayin edileceği açıklaması infial yaratmış ve toplumun her kesiminden tepki almıştı. 

Başbakan bugün Diyarbakır'da , PKK ile ilişkisi olan öğretmenlerin açığa alınacağını duyurdu . 

BAŞBAKAN'IN PKK'LI ÖĞRETMENLER HAKKINDA AÇIKLAMALARI ;

Terörle mücadeleye değinen Yıldırım, iki gün önce yaptığı terörle ilişkili 14 bin öğretmenin başka bölgeye atanacağına yönelik açıklamasını hatırlattı.

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"İki gün önce bir konuşmamda bölgedeki öğretmenlerle ilgili bir şey söylemiştim. Orada belli ki bir yanlış anlama var onu düzeltmek istiyorum. Bu bölgede görev yapan terörle bir şekilde ilişki içerisinde olmuş, 14 bin civarında öğretmen olduğu tahmin ediliyor.

Bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu ne kadarının olmadığı yapılacak inceleme, teftişlerle, soruşturmalarla ortaya çıkarılacak. Tedbir olarak, okul zamanı geliyor... Milli Eğitim Bakanımız'la konuştuk, tedbir olarak bu şekilde üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri bulunan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. 

Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi göndereceğiz. Öbürlerie ne olacak?.. FETÖ'cülerin başına ne geldiyse onların başına da o gelecek. Sadece öğretmenlerle sınırlı değil, terör sadece dağda değil. Terör devletin içinde de var, yerel yönetimin içinde de var. Terörle haşır neşir olmuş bütün kamu görevlilerinin üzerine gidecek ve tek tek ayıklayacağız. Bununla ilgili mücadeleyi sadece kırsalda yapmayız. Akıl hocalarını devre dışı bırakmazsak istediğimiz başarıyı elde edemeyiz."

www.kamudanhaber.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@