Başabakan Davutoğlu: Hdp İle Chp Aynı Kaptan Su İçiyor

ANTALYA(ANKA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Ge...

Haberler 27.10.2015, 19:15
Başabakan Davutoğlu: Hdp İle Chp Aynı Kaptan Su İçiyor

ANTALYA(ANKA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemde HDP ile aynı dili kullandığını belirterek, “Terörün pisliğini hükümete bulaştırmaya çalışıyor. ‘Hükümet suçludur’ diyor. Birden bir HDP-CHP paslaşması, bir yakın teması hepiniz görüyorsunuz. Onlar aynı kaptan su içiyorlar. Biz milletin kabıyla, milletin kabından su içiyoruz. Aramızdaki fark bu” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Kepez Arena’da düzenlenen parti mitinginde vatandaşlara seslendi. Seçim temposuna girdiklerini belirten Davutoğlu, “Birçok provokasyon yapılıyor, birçok terör saldırıları yapılıyor. Bu vesile ile dün Ankara’da CHP binası önünde silahla havaya ateş açan magandaları da şiddetle kınadığımı ifade etmek isterim. Türkiye demokratik düzeni ile siyaset kurumuyla objektif seçimleri ile bütün şer odaklarının karşısında, 1 Kasım’da yeni bir demokrasi destanı yazacak” dedi.

 

-“BUNLAR BİRBİRLERİNİN DÜŞMAN KARDEŞLERİ”-

 

Kendilerinin vatan topraklarını gezerken, yatak, döşek, oda görmeden aşkla dolaşacağını belirten Davutoğlu, “Bunu CHP yapabilir mi? Yanlışlıkla bir boru çekmeye çalışsalar, yolu şaşırırlar, Kıbrıs yerine başka bir yere, Lübnan’a filan götürürler. Şahitlerin kanlarının döküldüğü o topraklara suyu kim götürür? Kim götürdü?” diye konuştu.

Ülke için sorumluluk almaya gelince muhalefet partilerinin bir araya gelemediğini fakat AK Parti karşıtlığında bir araya gelebildiğini kaydeden Davutoğlu, “Mesele AK Parti düşmanlığı olunca MHP ile HDP aynı safta birleşiyor. ‘HDP ile koalisyon kurmayız’ dedi Bahçeli, İç Güvenlik Yasası’nda birlikte AK Partiye karşı çıktılar. 7 Haziran’dan sonra Meclis oturumlarında aynı yönde oy kullandılar. Bunlar birbirlerinin düşman kardeşleri. Bunlar AK Parti düşmanlığında birleşirler. Başta PKK, DEAŞ, DHKP-C ve ne kadar insanlık dışı terör odağı varsa hepsinin hedefi hükümetimiz. Hepsinin hedefi Türkiye. Türkiye için siyaset yaptığını söyleyen bu partiler, bugün terör örgütleriyle aynı dili kullanıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

-“BAHÇELİ’NİN YÜREĞİ YOK”-

 

Bahçeli’nin son aylarda kullandığı dili yadırgamamanın mümkün olmadığını kaydeden Davutoğlu, “Sanki daha dün millet bütün partilere ‘uzlaşın, ortak bir zeminde buluşun’ dememiş gibi, görevden kaçan kendisi. Hem bu ülke için sorumluluk alacak yüreği yok hem de bulunduğu yerden sadece ahkam kesiyor. Ankara’da pazar günü yine ağır ithamlarla bize saldırdı” diye konuştu.

MHP lideri Bahçeli’nin 7 Haziran sonrası kendisine sundukları bütün önerilere “hayır” dediğini kaydeden Davutoğlu, “Böyle her şeye ‘hayır’ diyen Bahçeli’ye siz de ‘Hayır’ diyecek misiniz? Peki millet için elini taşın altına koyan AK Parti’ye ne diyeceksiniz? Sayın Bahçeli öyle bir tablo çiziyor ki ülkenin çoktan batması lazım. Türkiye büyümeye devam ediyor, edecek. Ekonomiden gelen olumlu haberler ortada. İnsanlarımız işinde gücünde. Sayın Bahçeli ama kendi rüyasında başka alemde yaşıyor. Genel Merkez’den dışarı çıkmasını tavsiye ediyorum ona. Öyle camdan bakmakla olmaz. Milletin içerisinde gezmek lazım. Terörü ağzından hiçi düşürmüyor ama tamamı ile lafta. Terör bu ülkenin yarım asıra yakındır mücadele verdiği bir konu. Teröre karşı en büyük mücadeleyi AK Parti vermiştir, AK Parti veriyor, AK Parti verecektir” diye konuştu.

 

-“KILIÇDAROĞLU ORTAK DEKLARASYONA ‘OLAMAZ’ DEDİ”-

 

MHP lideri Bahçeli’nin “devlet Doğu ve Güneydoğu’dan geri çekiliyor” sözlerine cevap veren Davutoğlu, “Yok öyle bir şey Bahçeli. Daha geçen gün Van’daydım, ondan önce Şanlıurfa’da inşallah Perşembe günü de Cumhuriyet Bayramı’nı da Diyarbakır’da kutlayacağım” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin meselesinin memleket meselesi olmadığını savunan Davutoğlu, “Onun meselesi, MHP’nin başında bir müddet daha genel başkanlık yapmak, başka meselesi yok. Ama eminim, MHP’li kardeşlerim, milletimiz bunun hesabını soracak” dedi.

Bahçeli’nin siyasetten anladığının, “Ankara’dan ayarı kaçmış bir dille esip gürlemek” olduğunu kaydeden Davutoğlu, “Türkiye’nin dört bir yanını dolaşıp milletin derdiyle dertlenme takati yok Bahçeli’nin. Biz siyasette yokuz. Bize hakaretin, iftiranın, kavga siyasetinin, hakaret siyasetinin içine çekemeyeceksiniz. Biz Türkiye’nin geleceğine bakıyoruz. Bu konuda da Sayın Bahçeli’nin, Sayın Kılıçdaroğlu’nun söyleyeceği bir husus yok. Bu konuda Sayın Kılıçdaroğlu da farklı değil. Bizimle, terörle mücadele konusunda hep beraber deklarasyon yayınlayalım dedik. Bahçeli ‘olmaz’ dedi. HDP zaten ‘olmaz’ der. Kılıçdaroğlu da ‘olmaz’ dedi” açıklamasında bulundu.

 

-“TERÖRÜN PİSLİĞİNİ HÜKÜMETE BULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR”-

 

Kılıçdaroğlu ile ikili görüşme yaptığını kaydeden Davutoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu da, Sayın Bahçeli’de şantaj aleti gibi kullanıp, ‘Sayın Davutoğlu’nun bize söylediklerini söylersek zor durumda kalır’ dediler. Ah biz de çok korktuk. Onlar konuşacak ben zor durumda kalacağım öyle mi? İşte buradayım, ne biliyorsanız söyleyin, eğer tek bir sözümde doğruluğa aykırı, devlete aykırı, bir kelime, bir cümle, bir harf, bir nokta bulurlarsa bu canım feda olsun. Bizim bunların tehditlerine karnımız tok. Ama şunu öğrendik, bunlar devlet sırrını saklayacak kadar devlet ahlakına sahip değiller. Bir kapalı oda da devlet adamları arasında konuşulan bir meseleyi şantaj siyasetine alet edecek kadar siyasi ahlaktan yoksunlar. Biz de bundan sonra ona göre muamele ederiz. Kime neyi konuşacağımızı da biliriz. Kılıçdaroğlu son dönemde dikkat edin, HDP ile aynı dili kullanarak terörün pisliğini hükümete bulaştırmaya çalışıyor. ‘Hükümet suçludur’ diyor. Birden bir HDP-CHP paslaşması, bir yakın teması hepiniz görüyorsunuz. Onlar aynı kaptan su içiyorlar. Biz milletin kabıyla, milletin kabından su içiyoruz. Aramızdaki fark bu” diye konuştu.

 

-“BİZİM YANIMIZDA AÇSAYDIN DA GÖRSEYDİK”-

 

Vatandaşlardan kendilerini Bahçeli’nin açılamayan çantası ile uğraştırmamasını isteyen Davutoğlu, “Bizim yanımızda açmıyor, televizyonda açıyor, televizyonla mı koalisyon kuracaksın, mübarek bizim yanımızda açsana. Sanki televizyonda onunla röportaj yapan hanımefendi ile koalisyon kuracak. Ya niye ona gösteriyorsun, bizim yanımızda açsaydın da görseydik. Bizim yanımızda sadece ‘hayır’ dedi. Sayın Kılıçdaroğlu madem her şeyi fahşedecektin niye geldin Çankaya’ya? Bunlara bizi muhtaç etmeyin” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@