Bartın'da Kar Çatıları Yıktı

BARTIN'da, kar yağışının ardından başlayan yağmur ile birlikte çatılardan düşen kar kütleleri tehlike yaratırken, bazı binaların çatıları kar yığınlarının ağırlığıyla çöktü.

Haberler 04.01.2016, 14:15
Bartın'da Kar Çatıları Yıktı

(DHA)- BARTIN'da, kar yağışının ardından başlayan yağmur ile birlikte çatılardan düşen kar kütleleri tehlike yaratırken, bazı binaların çatıları kar yığınlarının ağırlığıyla çöktü.

Kentte kar yağışının etkisini kaybetmesi ardından yağmur başladı. Kent merkezinde 120 santim ölçülen kar, sıcaklık değerlerinin artması ve yağmurun da etkisiyle tehlikeye yol açtı. Bazı binaların çatı kenarlarında bulunan kar kütleleri yere düştü. Bir otelin çatısından düşen kar kütlesi zemin kattaki işyerlerinin camlarının çatlamasına neden oldu. Bazı binaların çatıları ise kar kütlelerinin ağırlığıyla çöktü. Boğaz mevkisindeki demirçelik fabrikasının deposu çöktü. Kent merkezinde bir otoparkın çatısı çökerken, otoparkta bulunan 6 araçta hasar oluştu. Gürgenpınarı Köyü'nde de yine bir restoranın çatısı kar yığınlarının ağırlığına dayanamayarak çöktü. İşyerinde hasar meydana geldi. Belediye ekipleri kent merkezinde kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@