Barmenin Sözlerinden Etkilenip Müslüman Oldu

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde tatil için geldiği otelin barında tanıştığı barmenle arkadaş olup anlattıklarından etkilenen Galler uyruklu 48 yaşındaki Debbie Jayne, Müslüman oldu.

Haberler 14.10.2015, 21:32
Barmenin Sözlerinden Etkilenip Müslüman Oldu
Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde tatil için geldiği otelin barında tanıştığı barmenle arkadaş olup anlattıklarından etkilenen Galler uyruklu 48 yaşındaki Debbie Jayne, Müslüman oldu.

Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'ne 2 hafta önce tatil için gelen Gallerli yaşlı bakım uzmanı Debbie Jayne, konakladığı otelin barında barmenlik yapan 30 yaşındaki Mustafa Bilim ile tanıştı. Arkadaş olan ikili, İslamiyetten konuşmaya başladı. Bilim'in anlattıklarından etkilenen Jayne, Müslüman olmaya karar verdi.

Mustafa Bilim ile birlikte Fethiye Müftülüğü'ne gelen Jayne, İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu'ndan ihtida belgesini aldı. Başı açık şekilde geldiği müftülükte başına eşarp bağlayan ve Kelime-i Şehadet getiren Jayne, Müslümanlığa geçti. Jayne'e İngilizce mealli Kuran hediye edildi.

'ANLATTIKLARINDAN ETKİLENDİM'

Türkiye'ye üçüncü kez geldiğini anlatan Debbie Jayne, otelin barında tanıştığı Mustafa Bilim'in anlattıklarından etkilendiğini belirtti. İslamiyeti daha önce de araştırdığını aktaran Jayne, bundan böyle daha çok araştırarak gereklerini yerine getireceğini kaydetti.

'SEVGİLİM DEĞİL, ARKADAŞIM'

Barmen Mustafa Bilim ise Debbie Jayne ile sevgili değil arkadaş olduklarını söyledi. Çalıştığı otelde tanıştıklarını hatırlatan Bilim, "Ona dinimizden bahsettim. Zaten daha önceden araştırmış ve çok bilgisi vardı. Kendisi İslamiyeti seçmek isteyince müftülüğümüze başvurduk. Sağ olsunlar bize yardımcı oldular" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@