‘Barış Şehitleri' 'genç Fidanlar Parkı'nda Yaşayacak

İZMİR (ANKA) - Karşıyaka Belediyesi; Ankara'da meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan pa...

Haberler 13.10.2015, 09:15
‘Barış Şehitleri' 'genç Fidanlar Parkı'nda Yaşayacak

İZMİR (ANKA) - Karşıyaka Belediyesi; Ankara'da meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan patlamalarda yaşamını yitirenleri Barış Şehitleri- Genç Fidanlar Parkı'nda sonsuza kadar yaşatacak. Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki parkın isim verme töreni önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek.

-BARIŞ ŞEHİTLERİ BU PARKTA YAŞAYACAK-

Ankara'da meydana gelen patlamalar sonucunda yaşamını yitiren vatandaşlarımızı unutmamak ve unutturmamak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki bir parka Barış Şehitleri- Genç Fidanlar Parkı adını verecek. Esin Sitesi içinde bulunan parkta, terör saldırısında yaşamını yitirenlerin isimlerinden oluşan dev tabela ve Genç Fidanlar Anıtı da yer alacak. Barış Şehitlerinin adı bu parkta sonsuza kadar yaşatılacak.

-"TEKRAR YAŞAMAMAK DİLEĞİYLE"-

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısını yaşadık ve ülke olarak yas içindeyiz. Ciğerimiz yanıyor. Ben de CHP'nin Gençlik Kollarında yetiştim. Demokratik haklarını kullanmak, barış diye haykırmak için Malatya'dan mitinge giden ve saldırıda yaşamını yitiren gençlerimiz gibi onlarca canımızı toprağa vermenin üzüntüsünü yaşadık. Yitirdiğimiz canları geri getiremeyiz ancak onların anılarını sonsuza kadar ilçemizde yaşatmak için, ilçemizin en güzel parklarından birine Barış Şehitleri - Genç Fidanlar adını veriyoruz. Böylesi acıları tekrar yaşamamayı ümit ediyoruz" dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@