Barış Bildirgesine 'Nefretle Kınama'

PAMUKKALE Üniversitesi Senatosu, Türkiye ve yurtdışından 1128 akademisyenin imzaladığı Barış Bildirgesi'ni kınadığını açıkladı.

Haberler 13.01.2016, 17:01
Barış Bildirgesine 'Nefretle Kınama'

(DHA) - PAMUKKALE Üniversitesi Senatosu, Türkiye ve yurtdışından 1128 akademisyenin imzaladığı Barış Bildirgesi'ni kınadığını açıkladı. Senato toplantısı sonucu yapılan açıklamada, kamu düzeninin sağlanması için teröre karşı yürütülen haklı mücadelenin desteklendiği belirtilerek, "Akademisyen, araştırmacı sıfatıyla, terörün ve bölücü unsurların yanında yer alarak açıkça gaflet, delalet ve hatta hıyanet çizgisinde olduğunu belli eden birtakım kişilerin bildirisini nefretle kınıyoruz" denildi.

Pamukkale Üniversitesi Senatosu son toplantısında, 1128 akademisyenin imzaladığı Barış Bildirisi'ni değerlendirdi ve kınanması kararlaştırıldı. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı başkanlığında toplanan Senato, kamuoyuna teröre karşı yürütülen mücadelenin desteklenmesi ve bildirinin kınanmasına ilişkin açıklama yapılması kararı aldı.

'GAFLET, DALALET, HATTA HIYANET ÇİZGİSİNDE KİŞİLER'


Pamukkale Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan açıklamada son günlerde Türkiye'nin bazı yörelerinde görülen ağır terör eylemlerinin milleti derin bir üzüntüye sevk ettiği belirtildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"2023 hedeflerine kararlılıkla yürüyen devletimize karşı beşinci kol faaliyeti yürütenlerin taşeronluğunu üstlenen terör örgütleri ve yandaşları, milletimizi her türlü temel hak ve hürriyet ile insan haklarından mahrum bırakan eylemlerini sürdürmektedir. Devletimizin varlığı ve milletimizin birliğine yönelik tehditlere karşı üniversitemiz kararlı duruşunu muhafaza etmektedir. Ülkemizde kamu düzeni ve huzurun sağlanması için teröre karşı yürütülen haklı mücadeleyi destekliyor, kahraman güvenlik güçlerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade ediyor, akademisyen ve araştırıcı sıfatıyla, terörün ve bölücü unsurların yanında yer alarak açıkça gaflet, dalalet ve hatta hıyanet çizgisinde olduğunu belli eden birtakım kişilerin bildirisini nefretle kınıyoruz."

Açıklamada ayrıca, Pamukkale Üniversitesi Senatosu olarak tüm terör örgütlerinin ve destekçilerinin lanetlendiği, yaşanan sorunların giderilmesi ve huzurun sağlanması için üniversite olarak üzerlerine düşen sorumluluğun bilinciyle mücadeleyi sürdürme kararlılığında olunduğu vurgulandı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@