Barınakta Kış Bakımı

Yenimahalle Belediyesi tarafından, cadde ve sokaklarda bulunan, sahipsiz, bakıma muhtaç, yaşlı ve hastalıklı sokak hayvanları için tam teşekküllü olarak hizmete açılan hayvan barınağı soğuk kış günlerine hazırlanıyor.

Haberler 18.11.2015, 17:44
Barınakta Kış Bakımı

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle Belediyesi tarafından, cadde ve sokaklarda bulunan, sahipsiz, bakıma muhtaç, yaşlı ve hastalıklı sokak hayvanları için tam teşekküllü olarak hizmete açılan hayvan barınağı soğuk kış günlerine hazırlanıyor. Mevsimin zorlu şartlarına hazırlanan hayvan barınağında öksüz misafirlerin konakladığı her yer tek tek elden geçiyor.

Barınaklardaki demir korkuluların boyaları ve iç zemin fayansları tamamen yenilenirken, kanal sistemleri ve ısıtma sistemleri de komple bakımdan geçiyor.

Sokak hayvanlarının özellikle kış aylarında çok daha zorlu şartlara maruz kaldığını ifade eden Yenimahalle Belediyesi veteriner hekimleri, biz bir ilçe belediyesi olarak gerek barınaklarımızda, gerekse sokaklarda hayvanları korumaya ve hayatta tutmaya yönelik elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz diyerek vatandaşları da konuya duyarlı olmaya ve özellikle kış aylarında sokak hayvanlarına yiyecek bırakmaya davet etti.

Ayrıca; isteyen tüm vatandaşların ziyaretine de açık olan barınakta, ilçe genelinde toplanan sahipsiz köpekler sağlık kontrolünden geçirilip, kuduz, kısırlaştırma ve parazit aşıları yapılıyor, aynı zamanda yaraları iyileştirme tedavisi de gerçekleştiriliyor. Tamamen iyileşene kadar barınaklarında gözetim altında tutulan köpekler, ücretsiz olarak sahiplendirilmeye devam ediyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@