Bar Cinayeti Aydınlandı

OKMEYDANI’nda geçtiğimiz Kasım ayında bar çalışanı Alaattin Ertaş (47)’in ölümüyle sonuçlanan bir bara yapılan silahlı saldırıyla  ilgili 4 kişi  gözaltına alındı.

Haberler 13.01.2016, 17:19
Bar Cinayeti Aydınlandı

(DHA) OKMEYDANI’nda geçtiğimiz Kasım ayında bar çalışanı Alaattin Ertaş (47)’in ölümüyle sonuçlanan bir bara yapılan silahlı saldırıyla  ilgili 4 kişi  gözaltına alındı.

Polis soruşturması sonucunda olayın barda daha önce yaşanan bir kavganın intikamını almak için yapıldığı tespit edildi. Polisin şüphelilerden birine bir sosyal paylaşım sitesine koyduğu fotoğraftaki kıyafeti, bar kurşunlamaya giderken giymesi sayesinde ulaştığı öğrenildi.

 

BAR ÇALIŞANI KAPIDA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Piyalepaşa Mahallesi'nde 12 Kasım 2015 tarihinde meydana gelen olayda görgü şahitlerinin ifadelerine göre, barın önüne doğru yaklaşan iki kişi silahlarını çekerek işyerine kurşun yağdırdı. Olay sırasında kapıda duran bar çalışanı Alaattin Ertaş göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan Alaattin Ertaş hayatını kaybetti.

 

SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNE KOYDUGU KIYAFETIYLE KURŞUNMAYA GİDİNCE YAKALANDI

Cinayet büro amirliği tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada cinayet olayının 4 gün önce aynı barda yaşanan bir kavganın devamı olduğu ortaya çıktı. Polis kavgaya karışan ve bar çalışanları tarafından dövüldükleri öğrenilen Nazım P.(41) ile Tuncay B.(36)’yı gözaltı aldı. Daha sonra genişletilen soruşturmada bu kişilerin arkadaşı olduğu tespit edilen ve olaydan önce birlikte bir kahvehanede oturdukları öğrenilen Hakan Y.(35) ile Arif A.(35)’de yakalandı. Cinayet Büro Amirliği dedektifleri olayı Hakan Y. ve Arif A.’nın birlikte yaptığını tespit etti. Şüphelilerden Hakan A.’nın bir sosyal paylaşım sitesindeki  fotoğrafında bulunan kıyafetleri, bar kurşunlamaya giderken de giydiği ve teşhis edildiği öğrenildi.

 

ADLIYEYE SEVK EDİLDİLER

Şüphelilerden Hakan Y. ve Arif A.’nın bar çalışanlarını korkutmak için işyerine ateş ettiklerini kimseye yaralamak istemediklerini söyledikleri öğrenildi. Azmettirici oldukları şüphesiyle gözaltına alınan diğer şüpheliler Nazım P. ile Tuncay B.’nin ise olayla bir ilgilerinin olmadıklarını söyledikleri belirtildi.

 

Şüpheliler adliyeye sevk edildi

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@