Banker Bilo Filmi Gerçek Oldu! İstanbul'da Yürek Sızlatan Trajedi!

Türk sinemasının efsane yapıtlarından olan Banker Bilo filmi gerçeğe dönüştü. Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takibe alınan çetenin yöntemi pes dedirtti.

Banker Bilo Filmi Gerçek Oldu! İstanbul'da Yürek Sızlatan Trajedi!

Türk sinemasının önemli başyapıtlarından olan Banker Bilo filminde anlatılan olaylar birebir gerçekleşti. İnsan kaçakçılığı yapan çetenin peşine düşen polis, filmde yaşananlara dahi taş çıkartacak olaylarla karşılaştı.

POLİS İNSAN KAÇAKÇILARINI TAKİBE ALDI!

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü taragından Uluslararası göçmen kaçakçılığı yapan bir çete yakın takibe alındı. Haziran ayında başlayan bu takip sonucunda ülkelerinde anlaştıkları organizatörler tarafından binlerce lirası alınan ve aralarında bebeklerle çocukların da olduğu göçmenler Türkiye'ye kaçak olarak giriş yaptıkları tespit edildi. Bu göçmenlerin Türkiye'den bir başka ülkeye gidebilmek için de farklı çetelerin ellerine düştüğü belirlendi.

GÖÇMENLERİN 2 BİN DOLARLARINI ALIYORLAR

İstanbul'da bulunan bodrum katı ve çok sağlıksız koşulları olan evlere hayvan misali tıkılan göçmenler Meriç kıyısına giderek buradan botlarla Yunanistan'a geçmeyi dört gözle bekliyorlar. Bunun için de göçmenler tarafından çeteye 1.000 dolar ile 2.000 dolar arasında değişen ödeme yapılıyor.

SİLİVRİ'YE GÖTÜRÜP BIRAKTILAR!

Polis tarafından İstanbul'da peşine düşülen çetenin paralarını peşin olarak aldıkları göçmenleri Zeytinburnu'nda bulunan evlerden otobüslere bindirerek Silivri'ye götürdükleri tespit edildi. Çeteyi izlemeye takip eden polis bir süre sonra Silivri'de kendilerine polis süsü veren çete üyelerinin tepe lambası olan bir otomobille otobüsün önünü kestiğini gördüler. Otobüsteki çete elemanlarını tartaklayarak gözaltına alan polis görünümlü çete üyeleri göçmenleri de otobüsten indirdiler. Çete üyeleri tarafından sözde gözaltına alınan diğer çete üyeleri ve otobüs olay yerinden götürülürken göçmenler orada kaderlerine terkedildi. Paralarını da çeteye kaptıran göçmenler ne yapacaklarını şaşırdılar.

10 ÇETE ÜYESİ TUTUKLANDI!

Yapılan uzun süreli takibin ardından polis tarafından insan kaçakçılığı yapan çeteye operasyon düzenlendi. Bu noperasyon sonucunda 17 kişi gözaltına alınırken 127 göçmen ise çetenin elinden kurtarıldı. Yapılan aramalarda ise 210 Bin TL, 540 Euro ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. Çetenin göçmenleri kandırmak için kullandıkları 6 adet minibüse de el konuldu. Emniyetteki sorgulamalarının ardından 14 çete üyesi adliyeye sevk edildi. Burada 3 çete üyesi adli kontrolle serbest bırakılırken 4 çete üyesi de serbest kaldı. 10 çete üyesi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BANKER BİLO FİLMİ GERÇEK OLDU!

Yaşanan bu olay akıllara 1980 yapımı olan ve Ertem Eğilmez imzası taşıyan Banker Bilo filmini getirdi. Filmde Şener Şen'in canlandırdığı Maho karakteri Almanya'ya gitmek isteyen köylüsü İlyas Salman'ın canlandırdığı Bilo karakterini ve köyünden çok sayıda kişiyi paralarını alıp Almanya'ya götüreceğim diyerek onları İstanbul'a götürmüştü. Yol sırasında polis numarası dahi yapan Maho'nun replikleri efsane haline gelmiştir. Türk sinemasının kült bir filmi haline gelen bu yapımda anlatılanlar bugünlerde İstanbul'da göçmenlerin trajedisi haline dönüştü.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@