Balıkesir'de Turgut Solak'ın şehit acısı

DARBE girişimi sıralında, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan özel harekat polisi Turgut Solak'ın (37) Balkesir'in Altıeylül İlçesi Ovabayındır Mahallesi'ndeki baba ocağına...

Haberler 17.07.2016, 14:33
Balıkesir'de Turgut Solak'ın şehit acısı
DARBE girişimi sıralında, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan özel harekat polisi Turgut Solak'ın (37) Balkesir'in Altıeylül İlçesi Ovabayındır Mahallesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Darbe girişimini gerçekleştiren bir grup asker Ankara Gölbaşı'ndaki Polis Özel Harekat Merkezi'ne saldırı düzenledi. Saldırı sırasında karşı grupla mücadele eden özel harekat polisi Turgut Solak arkadaşlarıyla birlikte şehit düştü. Acı haber, Ovabayındır Mahallesi'nde oturan Turgut Solak'ın babası Hayati Solak (63) ve annesi Şeküre Solak'a (60) dün akşam telefonla bildirildi. Acı haberi alan baba Hayati Solak, anne Şeküre Solak, şehidin eşi Aynur Solak (35) şehidin çocukları Alper Solak ve Beyza Solak Ankara'ya gitti.

BAYRAMDA ZİYARET ETMİŞ

Şehidin yakınları ve komşuları gözyaşı dökerken, bugün Ovabayındır Mahallesi ve şehidin evi Türk Bayrakları ile donatıldı. Hayati Solak ve Şeküre Solak çiftinin yakınları, Turgut Solak'ın Ramazan Bayramı'nda mahalleye geldiğini, anne ve babasının elini öpüp yakınlarıyla vedalaştıktan sonra Ankara'ya döndüğünü, Kurban Bayramı'nda, tekrar Ovabayındır Mahallesi'ne geleceğini söylediğini belrtti. Şehidin cenazesinin ne zaman memleketine getirileceği konusunda kesin bir bilginin olmadığı belirtildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@