Bakanlardan 10 Kasım Mesajları: Başkomutan'ın İnsanlığa Işık Tutan Fikirleri Ebediyen Yaşayacak

ANKARA(ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzi...

Haberler 10.11.2015, 10:05
Bakanlardan 10 Kasım Mesajları: Başkomutan'ın İnsanlığa Işık Tutan Fikirleri Ebediyen Yaşayacak

ANKARA(ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajına, “Cumhuriyetimizin atası Mustafa Kemal Atatürk’ü yine özlem ve minnetle anıyoruz” diye başlayan Topçu, “Yüzyıl evvel yeniden tasarlanmaya çalışılan medeniyet coğrafyamızda özgürlük ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca milletinin değil, bu kadim medeniyet coğrafyasının da kaderine yön vermiştir” dedi. Bakan Yalçın Topçu şöyle devam etti:

“Barış, huzur ve adalet ile bin yıllarca dünyayı aydınlatan bu millete yazılan ilahi kaderin önüne geçilemeyeceğini cihana yeniden ilan eden Atatürk, farklılıkları ortak bir ülkü ve bayrak altında kucaklaştırmayı başaran, bütün mazlum milletlerin esin kaynağıydı.

Esarete karşı meydan okuyan ve bu milletin küllerinden doğmasına öncülük eden Başkomutan'ın, insanlığın geleceğine ışık tutan fikirleri bu vatan evlatlarının omuzlarında ebediyen yaşayacaktır.
Bu aziz milletin Atatürk dediği bir kişiyi milletin değerleriyle kavgalı bir kısım ideolojik saplantılarla sahiplenmeye çalışmak onun aziz hatırasına yapılacak en büyük kötülüktür diye düşünüyorum.
Yüce Türk milletinin eşsiz evladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77’nci yıl dönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anarken, onun bizlere emaneti olan bu büyük eseri yine aynı kardeşlik bilinciyle, bugün olduğu gibi gelecekte de koruyacağımıza ve bizleri esarete sürüklemeye çalışanların daima önünde dimdik duracağımıza yürekten inanıyorum.”

-MÜEZZİNOĞLU’NUN SATIRLARI-

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzioğlu ise “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yılında O’nu saygı ve rahmetle anıyoruz” diye başladığı mesajına, “77 yıl önce ebediyete uğurladığımız Gazi Mustafa Kemal’in yepyeni ufuklar açan anlayışıyla ülkemiz önemli mesafeler kat etti. Geçen sürede, O’nun hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin ötesine geçme yolunda kararlılığımız hiç eksilmedi. Cumhuriyetimizi 100. yılı olan 2023’e demokrasi kültürünü benimsemiş, öz değeri, öz saygısı ve özgüveni yüksek nesillerle taşıyacağız. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının yıldönümünde bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” diye devam etti. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@