Bakandan ‘Üs' Açıklaması

ANKARA (ANKA)- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kobani’ye yapılan IŞİD operasyonunda İncirlik Hava Üssü’nün kullanıldığı iddialarına, “Mevcut aşamada, münferiden DEAŞ’a yönelik harekatlarda Türkiye’deki üsler kullanılmamakt

Haberler 03.03.2015, 09:04
Bakandan ‘Üs' Açıklaması

ANKARA (ANKA)- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kobani’ye yapılan IŞİD operasyonunda İncirlik Hava Üssü’nün kullanıldığı iddialarına, “Mevcut aşamada, münferiden DEAŞ’a yönelik harekatlarda Türkiye’deki üsler kullanılmamaktadır” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, “IŞİD ile mücadele adı altında koalisyon güçlerinin hava saldırılarında İncirlik Hava Üssü’nün kullanımı iddia edildiği gibi sadece lojistik destek vermekle mi sınırlıdır? Yoksa Kobani’ye yapılan IŞİD operasyonunda İncirlik Hava Üssü kullanıldığı iddiaları ile ilgili İncirlik Hava Üssü bir operasyon merkezi midir?” diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Dışişleri Bakanı, başta DEAŞ olmak üzere özellikle Suriye kaynaklı tehditlerle kapsamlı ve kalıcı bir biçimde mücadele edilebilmesi ve köklü bir strateji geliştirilmesi amacıyla ABD ve diğer müttefiklerle görüşmelerin sürdürüldüğünü belirterek, “Türkiye’de üslerin kullanılması da böyle kapsamlı bir stratejinin parçası olarak değerlendirilebilecektir. Mevcut aşamada, münferiden DEAŞ’a yönelik harekatlarda Türkiye’deki üsler kullanılmamaktadır” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@