Bakandan ucuz emek itirafı: Suriyeli mültecilerin duasıyla yüzde 5 büyüdük

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilmesine yönelik çalışmalarla ilgili olarak, "Avrupa böyle davrandığı için onların büyüme oranı sıfıra doğru gidiyor. Türkiye ise onların duası ve bereketiyle yüzde 5 büyüyerek, dünyada ilk dörde giren bir büyüme oranına sahip oldu" dedi.

Haberler 09.07.2016, 17:58 09.07.2016, 17:59
Bakandan ucuz emek itirafı: Suriyeli mültecilerin duasıyla yüzde 5 büyüdük
İnsanHaber.com'un buradaki haberine göre Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilmesine yönelik çalışmalarla ilgili olarak, "Avrupa böyle davrandığı için onların büyüme oranı sıfıra doğru gidiyor. Türkiye ise onların duası ve bereketiyle yüzde 5 büyüyerek, dünyada ilk dörde giren bir büyüme oranına sahip oldu" dedi.

Suriyeli mültecilerin ucuz emek olarak kullanılmasının bir itirafı niteliğindeki Veysel Eroğlu'nun açıklamaları şöyle:

“Onlar incelenecek. Uygun olmayanlar, vatandaş olamayacak. Suriye'de yetişmiş çok insan vardı. Benim de orada çok dostlarım, su ve çevre konusunda uzman insanlar vardı. Avrupa maalesef bunları hemen kaptı. Avrupalı çok uyanık. Hiçbir konuya destek vermiyor ama akademisyen veya uzman insanları kabul ediyor"

"Onların duasıyla yüzde 5 büyüdük"

"Şimdi 3 milyon Suriyeli kardeşlerimize biz bakıyoruz. Sözde yardım yapacaklardı ama şu ana kadar yardım falan gelmedi. Gelir diye düşünüyoruz. Bizim 12-13 milyar lira doğrudan harcamamız oldu. Ama bu destek, onların duası bereket getiriyor. Avrupa böyle davrandığı için onların büyüme oranı sıfıra doğru gidiyor. Türkiye ise onların duası ve bereketiyle yüzde 5 büyüyerek, dünyada ilk dörde giren bir büyüme oranına sahip oldu"
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@