Bakan Şimşek'ten ‘Skandal Harita' Açıklaması

ANKARA(ANKA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün bir gazetenin ilk sayfasında, “Bakan Şimşek'in Türkiye Haritasını Apo dahi çizmedi” başlığıyla yer alan haberin kışkırtıcı nitelik oluşturd

Haberler 09.03.2015, 10:29
Bakan Şimşek'ten ‘Skandal Harita' Açıklaması

ANKARA(ANKA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün bir gazetenin ilk sayfasında, “Bakan Şimşek'in Türkiye Haritasını Apo dahi çizmedi” başlığıyla yer alan haberin kışkırtıcı nitelik oluşturduğunu belirterek, “Konunun manasından çıkartılarak üstelik kendi yorumları ile haberleştirilmesini hayret ve üzüntü ile karşıladım” dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı yazılı açıklamada bugün bir gazetenin ilk sayfasında, “Bakan Şimşek'ten skandal harita”, “Bakan Şimşek'in Türkiye Haritasını Apo dahi çizmedi” başlıklarıyla yer alan haberin "kışkırtıcı" nitelik oluşturduğunu ifade etti.

Habere konu edilen haritanın önceki gün twitter hesabından  retweet yaptığı bir linke ait olduğunu belirten Şimşek, “Bu tweet hiçbir şekilde bana ait değildir. Retweet yaptığım bu harita okuyucuların bilgisine sunmak, onların dikkatini çekmek adına yapılan bir paylaşımdır. Yapmış olduğum her retweet onayladığım veya desteklediğim anlamına gelmez. Dolayısıyla bu retweet'e konu edilen harita ve içerikle hiçbir ilgim ve tasvibim de söz konusu değildir. Bu şekilde konunun manasından çıkartılarak üstelik kendi yorumları ile haberleştirilmesini hayret ve üzüntü ile karşıladım” açıklamasında bulundu. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@