Bakan Sema Ramazanoğlu, Terörden Etkilenenlere Psikolojik Rehabilitasyon Hizmeti Veriliyor

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki terör olaylarından etkilenenler için çalışmalar yapıldığını belirtirken, "Hem sosyal hizmetler uzmanları, hem psikologlarımız ev ev dolaşarak çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engellilerle tek tek konuşmaya çalışıyor. Terörden etkilenenlere psikolojik rehabilitasyon hizmeti veriliyor" diye konuştu.

Haberler 23.01.2016, 12:33
Bakan Sema Ramazanoğlu, Terörden Etkilenenlere Psikolojik Rehabilitasyon Hizmeti Veriliyor

Ferah IŞIK-Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)- AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki terör olaylarından etkilenenler için çalışmalar yapıldığını belirtirken, "Hem sosyal hizmetler uzmanları, hem psikologlarımız ev ev dolaşarak çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engellilerle tek tek konuşmaya çalışıyor. Terörden etkilenenlere psikolojik rehabilitasyon hizmeti veriliyor" diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi'nin Çamlık yolu üzerindeki 'Karya Restotarant'ta verilen kahvaltıya katıldı. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Şahin Tin, Cahit Özkan, AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda MÜSİAD üyelerinin de hazır bulunduğu kahvaltının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na MÜSİAD Başkanı tarafından Fahri Üyelik Beratı verildi.


Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki terör olayları ile ilgili değerlendirmeler yapan Bakan Ramazanoğlu, şer yuvalarının kökünün kurutulacağını söyledi. Ramazanoğlu, şöyle dedi:

"Yeryüzünde fitne çıkaranlar, kan ve gözyaşı ile beslenenler asla iflah olamazlar. İnsanlık tarihi bunun örnekleriyle doludur. Sabırla, azim ve kararlılıkla bu şer yuvalarının kökünü kurutacağız. Demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerinden taviz vermeden bu işleri başaracağız. Bir yandan terörle mücadele ederken bir taraftan da ekonomik gelişmeyi sürdürüyoruz. Dün Irak, bugün Suriye savaşın esareti altında. Savaşla birlikte kan, yoksulluk ve gözyaşı bu coğrafyanın kaderi gibi gösterilmek isteniyor. Bu olaylar bizleri derinden yaralıyor. Biz bu coğrafyanın ana aktörüyüz. Tarihin her döneminde olduğu gibi şimdi de mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz."
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@