Bakan Özer öğrenci ve öğretmen destek sistemi duyurdu! Yeni destek sistemi ne zaman çıkacak?

Bakan Özer tarafından öğrenci ve öğretmen destek sistemi duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre bu destek sistemi ne zaman çıkartılacak?

Bakan Özer öğrenci ve öğretmen destek sistemi duyurdu! Yeni destek sistemi ne zaman çıkacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurul çerçevesinde yapılan Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'ne dair değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özer tarafından yapılan açıklamalarla birlikte yeni eğitim öğretim yılına ilişkin detaylar belli olmaya başladı. 

Bakan Özer, zirvede öne çıkan konulardan bir tanesinin öğretmenlerin mesleki gelişiminde yeni becerilerinin ortaya çıkmasının olduğunu belirterek, öğrenci ve öğretmenlerin dijital beceriye hakim olması için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. 

"Türkiye BM'deki Tüm Ülke Önerilerinden Çok Daha İleri Noktalarda"

Yeni geliştirilen sistemlerle birlikte öğrenci ve öğretmenlerin dijital alanda ileriye dönük eğitim sistemlerini oluşturması için temel hazırladıklarını belirten Bakan Özer; Bizler de Türkiye'nin özellikle son 20 yıldaki girişimini, eğitimin kitleselleşmesi, evrenselleşmesi yönünde almış olduğu mesafeleri ve özellikle eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesiyle ilgili atılan adımları paylaşma imkanımız oldu. Özellikle şunu gördük. Birleşmiş Milletler zirvesinde eğitimin dönüştürülmesiyle ilgili zikredilen konulardan Türkiye'nin adım atmadığı hiçbir konunun olmadığı, öğretmenlerin mesleki gelişiminden eğitimdeki dijital platformların oluşturulmasına, çevreye duyarlı eğitim sisteminin oluşturulmasına kadar ve özellikle eğitimde fırsat eşitliğiyle ilgili her alanda Türkiye'nin aslında Birleşmiş Milletler'de temsil eden tüm ülkelerin önerilerinden çok daha ileri noktalarda adımlar attığını görmekten de büyük mutluluk duyduk" ifadelerini kullandı.

Bakan Özer öğrenci ve öğretmen destek sistemi duyurdu! Yeni destek sistemi ne zaman çıkacak?

Türkiye'de toplamda 1.2 milyon öğretmen ve 19 milyona yakın öğrencinin bulunduğunu belirten Bakan Özer; Ölçeğimize göre gerçekten çoğu ülkeden çok daha ileri seviyede iyileştirmeler gerçekleştiren ve geliştirme alanlarını doğru bir şekilde tespit edip, o alanlarda çok önemli projeleri uygulamaya sokan bir ülke olarak da orada kendimizi görmekten büyük mutluluk duyduk" ifadelerini kullandı. Yapılan gelişmelerle birlikte birçok ülkeden daha gelişmiş bir eğitim sistemine sahip olduklarını belirten Bakan Özer, yapılan yenilikler ve projelerle birlikte yapılan zirveye katıldıklarından mutluluk duyduğunu belirtti.

Öğrenci ve Öğretmen Destek Sistemi Ne Zaman Çıkacak?

Yakın zamanda öğrenci ve öğretmen eğitim destek sistemini kamuoyuna açıklayacağını belirten Bakan Özer,  "Yani daha önceden nasıl yardımcı kaynakları öğrencilerimize ulaştırmışsak, bu yeni sistemde de öğrenciler kendi kişisel girişimlerini, bireysel eğitim kapsamında sürekli izleyebilme imkânına sahip olabilecekler. Eksikliklerini dijital platform içerisinde de giderebilme, farklı ünitelerle destekleyebilme, farklı sorun mekanizmalarıyla destekleme imkânına sahip olacaklar. Bireyselleştirilmiş eğitim ön plana çıkacak" ifadelerini kullandı.