Bakan Müezzinoğlu: Ülkemizi Çok Daha İyi Noktalara Getireceğiz

ANKARA (ANKA) -Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhuriyet Bayramını “Gazi Mustafa Kemal'in lide...

Haberler 29.10.2015, 11:05
Bakan Müezzinoğlu: Ülkemizi Çok Daha İyi Noktalara Getireceğiz

ANKARA (ANKA) -Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhuriyet Bayramını “Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde dünyaya örnek bir kurtuluş destanı sonrasında adeta küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti 92 yaşında” sözleriyle kutladı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda, geçen yılların Türkiye için kolay olmadığını, içte ve dışta güçlü engellerle karşılaşıldığını, büyük mücadeleler verildiğini,  bugün de terörle ve farklı senaryolarla Türkiye’nin önüne setler çekilmeye çalışıldığını belirtti.

Sağlıkta büyük dönüşümler yaşandığını ifade eden Müezzinoğlu, Türkiye’de ilkel şartlarda hizmet veren sağlık tesislerinin yenilendiğini, hizmet kalitesiyle ve donanımıyla nitelikli insan kaynağı ve sürdürülebilir finansmanıyla dünyaya örnek bir sağlık sistemi oluşturulduğunu kaydetti. Bu kazanımları yeterli görmediklerini belirten Sağlık Bakanı, mesajında “Önümüzde 2023 Vizyonu gibi büyük bir ideal, yepyeni hedefler var. 8 yıl sonra, Cumhuriyetimizin 100. yılında aynı karalılıkla aynı azimle devam ederek ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz” ifadelerini kullandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesileyle demokrasinin önemli unsurlarından biri olan 1 Kasım Genel Seçimlerinin huzurlu bir ortamda gerçekleşmesini temenni eden Müezzinoğlu, seçimlerin Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Müezzinoğlu, mesajını “Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizi ve istiklal uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” sözleriyle noktaladı. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@