Bakan Gürcan: Aile Ve Sosyal Politikalar, Hayır Ve Dua Bakanlığıdır

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, bakanlık olarak toplumun bakıma muhtaç, dezavantajlı gruplarına hizmet görevini üstlendiklerini belirterek, "Bu anlamda hayır ve dua bakanlığıdır aslında. Eğer işimizi yaparsak çok dua alacağımız muhakkak" dedi.

Haberler 17.09.2015, 21:51
Bakan Gürcan: Aile Ve Sosyal Politikalar, Hayır Ve Dua Bakanlığıdır
Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, bakanlık olarak toplumun bakıma muhtaç, dezavantajlı gruplarına hizmet görevini üstlendiklerini belirterek, "Bu anlamda hayır ve dua bakanlığıdır aslında. Eğer işimizi yaparsak çok dua alacağımız muhakkak" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, göreve gelmesinin ardından memleketi Burdur'a ilk resmi ziyaretini yaptı. İlk olarak şehitliği ziyaret eden Bakan Gürcan'ı, Vali Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı Albay Tayfun Dündar, Belediye Başkanı CHP'li Ali Orkun Ercengiz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve diğer protokol üyeleri karşıladı. Bakan Gürcan'ı karşılayanlar arasında ağabeyi Erkan Gürcan ile amcaoğlu Ünal Gürcan da yer aldı. Bakan Gürcan ağabeyini görünce sarılarak, hasret giderdi. Burada şehitlik özel defterini imzalayan Bakan Gürcan, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Kent mezarlığında annesi Hebibe ile babası Kazım Gürcan'ın mezarları başında dua eden Bakan Gürcan, ardından Burdur Valisi Hasan Kürklü'yü makamında ziyaret etti.

'HER SOKAĞINDA ANIM VAR'

Memleketinde olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Bakan Gürcan, göreve geldiği günden itibaren kendisini kutlayan hemşerilerine teşekkür etti. Burdur'un çocukluğunun geçtiği yer olduğunu, her sokağında bir anısı olduğunu anlatan Bakan Gürcan, "Bakan olarak buraya gelmiş olmak büyük onur ve şeref veriyor. Allaha hamd ederim. Sırtımıza yüklenmiş bu anayasal görevi en güzel şekilde yerine getirebilmek için hemşerilerimden ve Burdur'umuzun manevi gücünden de güç alacağımıza inanıyorum" dedi.

'ÖNCE İNSAN DİYORUZ'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın toplumun bakıma muhtaç, dezavantajlı gruplarına hizmet görevini üstlenmiş bir bakanlık olduğunu vurgulayan Bakan Gürcan, "Bu anlamda hayır ve dua bakanlığıdır aslında. Eğer işimizi iyi yaparsak çok dua alacağımız muhakkak. Bakanlık olarak biz hep 'önce insan' diyoruz, 'insana hizmet' diyoruz. Halka hizmet, hakka hizmettir. İnsan ve aile odaklı hizmetler üretmeye devam edeceğiz. Bunu yaparken de elbette hizmet sunumlarında memnuniyet ve hizmet modelleri kadar önem arz etmektedir. Asıl hizmet sunum kalitesini artırmak için gayret edeceğiz. Burdur için yapabileceğimiz yatırımlar, koruyucu aileyi teşvik, kadınlara yönelik hizmetler, yaşlılara yönelik hizmetlerin kalitesini ve niceliğini artırmak için gayretlerim olacak" diye konuştu.

'3 AY HALI DOKUDUM, GÜL TOPLADIM'

Bu günlere gelmesinde öğretmenlerinin büyük katkısı olduğuna da değinen Bakan Gürcan, "Burdur bir eğitim şehridir ama beyin göçü veriyor. Burdur'da okuyan kaliteli insanlar bir yerlere gitmiştir. Rahmetli babam 'Okumak istiyorsan paranı kazan' demişti. Kazandığım parayla okumadım ama 3 ay halı dokudum, gül topladım" dedi.

Ziyaretin ardından Vali Kürklü, Bakan Gürcan'a çeşitli hediyeler verdi. Bakan Gürcan daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne giderek İl Müdürü Nurdan Kamal'dan bilgi aldı. Bakan Gürcan öğle yemeğinde ise şehit aileleri, gaziler ve koruyucu ailelerle buluştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@