Bakan Gürcan: Aile Ve Sosyal Politikalar, Hayır Ve Dua Bakanlığıdır (2)

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Haberler 17.09.2015, 21:01
Bakan Gürcan: Aile Ve Sosyal Politikalar, Hayır Ve Dua Bakanlığıdır (2)
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, şehit aileleri, gaziler ve koruyucu ailelerle öğle yemeğinde buluştu. Burada konuşan Bakan Gürcan, "Nimetler külfetleriyle gelir. Bazı bedeller ödendiğinde kıymet çıkar. Öyle kutsal şeyler vardır ki bedel gerekebilir. İşte bu anlamda sizler seçilmiş insanlarsınız. Çünkü sizin bedelleriniz çok kıymetli ve siz bize emanetsiniz, onların emanetisiniz. Öyle görüyorum. Gittiğim her yerde ekibime de söyledim, 'Önce bir şehit ailesine gidelim.' O bizim için kurban, ki kurban yakınlık demektir, bir son da değildir aslında bir kazanımdır ama acı bir kazanım. Allah sabır versin, güç, kuvvet versin. Biz elimizden geldiğince hep yanınızda olacağız, olmak için de bakanlığımız ciddi bir çalışma sarf ediyor, hem destek olmak hem de istihdam sağlamak için. Ama bu acıyı karşılar mı? Elbette karşılamaz. Yine de bu anlamda birlikte bu yolda verdiğimiz tüm kayıplara rağmen el ele yürüyebilmek adına size hoş geldiniz diyorum" dedi.

Bakan Gürcan, yemeğin ardından 19 Ağustos'ta Siirt'in Pervari İlçesi'nde şehit olan Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki evine giderek annesi Aysel Aktürk ve eşi Meftune Aktürk'e taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra 11- 15 yaş arası çocukların kaldığı İnsuyu Çocuk Evi'ni ziyaret eden Bakan Gürcan, burada çocuklarla sohbet ederek bayram hediyesi verdi.

Bakan Gürcan Üçdibek Mahallesi'nde doğup, büyüdüğü ve halen ağabeyi Erkan Gürcan'ın oturduğu evi de ziyaret etti.FOTOĞRAFLI 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@