Bakan Eroğlu: Geçici Faaliyet Belgesi Verilebilmesi İçin Talep Edilen 199 Belgeyi 16'ya İndirdik

ANKARA (ANKA) – Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Çevre ve Orman Bakanlığı dönem...

Haberler 20.11.2015, 10:40
Bakan Eroğlu: Geçici Faaliyet Belgesi Verilebilmesi İçin Talep Edilen 199 Belgeyi 16'ya İndirdik

ANKARA (ANKA) – Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Çevre ve Orman Bakanlığı döneminde hayat geçirdiğimiz e-izin uygulamasıyla işletmelere geçici faaliyet belgesi verilebilmesi için talep edilen 199 belgeyi 16’ya indirdik. İşlem süresi de kısaltıldı” dedi.

“Coğrafi Bilgi Teknolojileri ile Akıllı Kentlere Doğru” teması ile kutlanan Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Günü etkinlikleri çerçevesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı iki ödül birden aldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, coğrafi veri altyapısının kurulmasına, geliştirilmesine gösterdiği katkılarından ve Orman Bilgi Sistemi (ORBİS) dolayısıyla ödüle layık görülürdü.

Eroğlu, yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak teknolojiye büyük önem verdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlığım döneminde gerek bakanlıkta gerekse bağlı genel müdürlüklerde teknolojiyi destekledim. Çevre ve Orman Bakanlığı döneminde hayat geçirdiğimiz e-izin uygulamasıyla işletmelere geçici faaliyet belgesi verilebilmesi için talep edilen 199 belgeyi 16’ya indirdik. İşlem süresi de kısaltıldı. Ayrıca bu uygulama ile ilgili kişiler evraklarının hangi safhada olduğunu internet üzerinden kolaylıkla takip edebiliyorlardı. İleri teknoloji ile kullandığımız sistemlerden birisi de Orman Yangınları Erken İkaz Sistemi’dir. Bu sistem ile yangınlara müdahale süresini kısalttık. Yangın çıkınca bu sistemle en yakın ekibi oraya yönlendiriyoruz. Bu sistemle hangi ekibin hangi hızla oraya gittiğini, hatta aracı kimin kullandığını, ne zaman oraya ulaşacağını her şeyi biliyoruz. Bu sistem benim odamda var. Bakanlıktaki odadan bile ben bunları takip edebiliyorum. Sadece OGM değil Bakanlığımıza bağlı DSİ ve Meteoroloji Genel Müdürlükleri de teknolojiyi yakından takip ediyor. Misal yangınlarda olduğu gibi DSİ’nin şantiyelerini de odamdan görebiliyorum. Ilısu Barajı’nın kaç gün sonra, saat kaçta biteceği ya da şu an şantiye de ne yapıldığını takip edebiliyorum.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@