Bakan Bilgin, EYT'nin Meclis'e Geleceği Tarihi Duyurdu!

Emeklilikte yaşa takılanlar tarafından beklenen düzenleme için sona yaklaşıldı. İki milyondan fazla kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesinin meclise gelmesi bekleniyor.

Bakan Bilgin, EYT'nin Meclis'e Geleceği Tarihi Duyurdu!

2 milyondan fazla kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesinin gerçekleştirileceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Bu açıklamanın ardından yaşanan gelişmeler ile artık sona yaklaşıldı. Pazartesi gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘’ EYT düzenlemesini hazırladık, Meclis çalışmasını takip ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların arıdan Bakan Bilgin ise, EYT’nin meclise geleceği tarih ile ilgili beklenen bilgiyi verdi.

EYT DÜZENLEMESİ BU HAFTA MECLİSE GELECEK

Bakan Bilgin, EYT'nin Meclis'e Geleceği Tarihi Duyurdu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin düzenlemenin bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelmesinin beklendiğini bildirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin EYT düzenlemesine ilişkin sorularına yanıt verdi. EYT düzenlemesinin bu hafta meclise gelip gelmeyeceği sorularına Bakan Bilgin; ‘’ EYT bu hafta Meclis'e tahmin ediyorum gelir. Çünkü grupta milletvekilleriyle görüşüyorlar. Grubumuz tümüyle üzerinde konuştuklarını kanun teklifi haline dönüştürüp komisyonda tartışacaklar.’’ cevabını verdi.

EYT MAAŞLARI MART’TA

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT’nin ne zaman yasalaşacağına dair sorulara şu cümleleri ile cevap verdi; ‘’2022 bütçesi Genel Kurul'da görüşüldü. Bir bütçe takvimi kendi içinde söz konusu oldu. Çalışma Bakanlığı'mız teknik çalışmayı kendi içerisinde bitirip, bu konuyla ilgili grubumuzla temas halinde oldu. Biz de milletvekillerimizle EYT'nin yasa teklifine dönüştürülmesi çalışmalarını başlattık. Bu noktada hiç kimsenin bir tereddüdü olmasın. En kısa sürede birinci gündemimiz EYT'nin yasalaştırılma sürecidir. Şubat ayında EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız. Martta da EYT'li kardeşlerimizin emekli maaşlarını almalarına hep beraber şahit olacağız. Planlamamız bu yöndedir ve herhangi bir farklılık asla söz konusu değildir.’’

SONRAKİ HABER