Bakan Avcı restoranda ödev yapan öğrenci gördü, okuluna inceleme başlattırdı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, gittiği restoranın oyun bölümünde ödev yapan çocukları görünce, okulları hakkında inceleme başlattırdı.

Haberler 28.01.2016, 16:29
Bakan Avcı restoranda ödev yapan öğrenci gördü, okuluna inceleme başlattırdı

Ankara'da bir restoranda ödev yapan öğrencileri gören Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü'nü aradı, bakanlığın kararına rağmen çocuklara ödev veren okulların soruşturulması için talimat verdi.

El Cezire'nin haberine göre, çalışma arkadaşlarıyla birlikte dün akşam yemeği için bir restorana giden Bakan Avcı, restoranın girişinde çocuklar için ayrılmış oyun odasında atlıkarınca üzerindeki çocuklarla sohbet etmek istedi. Çocukların yanına giden Avcı, öğrencilerin ellerindeki kitap, defter ve kalemleri gördü. Çocuklar bir yandan da yarıyıl tatili için verilen ödevlerini yapıyorlardı.  

81 ilin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine, öğrencilere tatilde ödev verilmemesi ile ilgili yollanan genelgeye rağmen öğrencilerin ödev yaptığını gören Bakan Avcı, hem ilgili özel okulun yetkilisini, hem de Ankara İl Milli Eğitim Müdürü'nü aradı.

Avcı, konunun araştırılması ve gereken işlemin yapılmasını istedi. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, ödev yasağını delen okullar hakkında inceleme başlattı. Avcı, öğrencinin elindeki ödev kitapçığına da "Sevgili öğretmenim ????" şeklinde bir not düştü ve altına adını yazdı. 

Kaynak: haber.sol.org.tr

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@