Bakan Avcı Oy İstedi: 'Bizi Namerde Muhtaç Etmeyin'

MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bizi merde, namerde muhtaç etmeyin" dedi.

Haberler 17.10.2015, 01:36
Bakan Avcı Oy İstedi: 'Bizi Namerde Muhtaç Etmeyin'
Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, (DHA) - MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 1 Kasım seçimleri için destek isteyerek, "Sandıktan istikrarlı bir hükümet çıkarmaya ihtiyacımız var. Sizden bunun yardımını istiyoruz. Lütfen bize destek olun. Bizi merde, namerde muhtaç etmeyin" dedi. Avcı, Ankara'daki bombalı terör saldırısının arkasında da yabancı istihbarat örgütlerinin bulunduğunu söyledi.

Eskişehir'deki Şahin Park Otel'de mobilyacı dernek temsilcileriyle bir araya gelen bakan Nabi Avcı, Eskişehir'e 'Yapım' ve 'Tasarım' bölümleri olan bir mobilya meslek lisesi açacaklarını söyledi. Önümüzdeki 1 Kasım seçimlerinin önemli olduğunu ifade eden Avcı konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu seçim gerçekten bir parti seçimi değil, şahıs seçimi değil. Son 3 ayda bile meseleyi çok net gördüğünüzden eminim. Esnaf, çünkü orta direk bunu en iyi hisseden sınıftır. Biz bu seçimde sandıktan o partiyi bu partiyi çıkartmıyoruz, bu seçimde hükümet çıkaracağız. Türkiye'yi idarede edecek dirayetli, ehliyetli, önünü gören, içeriye ve dışarıya güven veren istikrarlı bir hükümete ihtiyaç var. Peki kim kuracak bu hükümeti? Şimdi 7 Haziran'da bir seçim yaptık. Yani bir anket. Ne çıktı oradan? Görüldü ki AK Parti dışında hiçbir partinin ağzıyla kuş tutsa tek parti olarak iktidara gelmesi mümkün değil. Peki manzarada ne görüyoruz. Ak Parti küçük bir ilave destekle tek başına tekrar istikrarlı bir hükümet kurabilir. Eğer gerçekten istikrar istiyorsak, Türkiye'nin bu ateş çemberinden bulaşmadan, herhangi bir sıkıntıya düşmeden, çocuklarımızın istikbalini karartmadan geçmesini istiyorsak bizim millet olarak bu seçimde bu desteği vermemiz gerek. Bu seçimde kendimiz için oy istemiyoruz. Türkiye için oy istiyoruz. Etrafımız çok karışık. Türkiye'nin istikrarlı bir hükümete şiddetle ihtiyacı var."

ÇOK İYİ PLANLANMIŞ VE HESAPLANMIŞ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara'daki bombalı terör saldırısının arkasında yabancı istihbarat örgütlerinin olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:

"Öyle bir zaman seçiyor ki tüm Türkiye'de fay hatları hareket geçsin. Orada toplanan insanların kompozisyonuna baktığınız zaman 81 vilayetten gelen insanlar var. Her etnik gruptan, her mezhep grubundan, her meslek grubundan, her meşrepten insanlar var. Öyle bir yerde bir eylem yapıyor ki bütün Türkiye'nin en küçük hücrelerine kadar hissetsin. Çok iyi planlanmış, hesaplanmış, hedeflenmiş operasyon gerçekleşti. Bu tür operasyonlar öyle 3-5 tane maceraperestin kendi kafasına göre yapacağı eylemler değil. Bunlar, yabancı istihbarat örgütlerinin çok araya perdeler koyarak müdahil olduğu operasyonlardır. Çok şükür devlet bu işin önünde kim var, arkasında kim var, yanında kim var, arkasının arkasında kim var? Çünkü bunlar tek basamak çalışmazlar istihbarat örgütleri. Tetikçi vardır. Tetikçinin arkasında kurgucu vardır, kurgucunun arkasında kuklacı vardır, kuklacının arkasında senaryocu vardır. Yani işi planlayan, asıl planlayan o kadar gerilerdedir ki onu bilmezler. Öyle yollardan bunlar yönlendiriliyor ki o kendi kafasına göre şu ideoloji adına bir eylem yaptığını zanneder, aslında bilmem kimin emeline hizmet etmektedir. Ama devlet bunu bilir. Bilmek zorundadır, bunu araştırmak zorundadır, bunu bulmak zorundadır. Bunu bulduktan sonra da çıkıp bağırmaz, gereğini yapar."

TEKNİK DİREKTÖR ELİYLE AĞZINI KAPATIYOR

Bakan Avcı, bombalı terör saldırısı ile ilgili yapılan çalışmaların, operasyonun selameti için gizli tutulması gerektiğini söyledi. Avcı şöyle devam etti:

"Bu konuda efendim niye her şey açıklanmıyor, niye her şey kamuoyuyla paylaşılmıyor, bilgiler niye paylaşılmıyor gibi şeyler duyuyorsunuz. Size karşı gizli bir operasyon yapılmış, perdeli operasyon yapılmış. Adam kendini gizlemiş. Şimdi şu şöyle oldu bu böyle oldu beni onu burada gördüm, bunu oradan aldım bu kamuoyuyla paylaşılacak şey mi? Operasyonun selameti için, bundan sonra yapılacakların selameti için, yani güvenliğin devamı için tüm bunların sessizce yapılması gerekir. Maça gidiyorsunuz, teknik direktör takımına taktik vereceği zaman ne yapıyor kaptanı çağırıyor kulağına eğiliyor eliyle de ağzını kapatıyor yandaki teknik direktör duymasın diye. Bir futbolda bile rakibin ne yaptığını bilmemesi için adam ağzını kapatıyor. Sen devlet olarak ortalıkta bağırıp çağırıp şöyle yaptım, böyle yaptım, şu oldu bu oldu, şöyle yapacağım, böyle yapacağım, onu da öyle yapacağım diyebilir misin? Onun için devletin bu konudaki ketumiyetini, ulu orta konuşmamasını bir zaaf değil tam tersine işin tabiatı bunu gerektirdiği için böyle yapmak gerektiğini bilmemiz gerekir."

Ankara'daki bombalı terör saldırısında yaşamlarını yitirenlerin arasında öğretmen ve öğrencilerin de olduğunu belirten Avcı, "Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Terör olaylarında özellikle doğuda güneydoğuda şehit olan askerimize polisimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

SON 30-40 YILIN EN KARARLI MÜCADELESİ

Bakan Avcı, terörle mücadelenin en yüksek seviyede sürdüğünü ifade ederek, "Şundan emin olun son 30-40 yılın en kararlı, en tutarlı, en kurumlar arasında işbirliğinin yüksek seviyede olduğu bir mücadeleyi şu anda sürdürüyoruz. Bölge halkı bunun farkında. İnşallah tüm bunların üstesinden bu devlet, bu millet gelecek. Bunun için de bizim 1 Kasım'da sandıktan istikrarlı bir hükümet çıkarmaya ihtiyacımız var. Sizden bunun yardımını istiyoruz. Lütfen bize destek olun. Bizi merde, namerde muhtaç etmeyin" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@