Bahoz Erdal gerçekten öldürüldü mü? Çünkü daha önce de böyle haberler çıkmıştı

Bugün gündeme bomba gibi düşen haberi servis yapan Anadolu Ajansı PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in Suriye'de öldürüldüğünü duyurdu.

Haberler 09.07.2016, 23:50
Bahoz Erdal gerçekten öldürüldü mü? Çünkü daha önce de böyle haberler çıkmıştı
aljazeera.com.tr'nin buradaki haberine göre Anadolu Ajansı’na konuşan Suriyeli muhalif Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü ifade etti.

Hasekavi, Fehman Hüseyin'in Cuma akşamı 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını söyledi. Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve Türkiye halkına "müjde" olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti.

Hasekavi, PKK’nın Suriye topraklarında işgalci olduğunu söyledi. "Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK'nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz" dedi.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı (ANF) AA'nın haberini "HPG kaynakları, Dr. Bahoz Erdal’ın Kürdistan’da görevinin başında olduğunu bildirdi" ifadesiyle yalanladı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@