Bahçeli'den Erdoğan'a Milli Ve Yerli Yanıtı: Tilkinin Kümes Hakkındaki Fikri Kadar

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ahlak ve ad...

Haberler 22.09.2015, 22:40
Bahçeli'den Erdoğan'a Milli Ve Yerli Yanıtı: Tilkinin Kümes Hakkındaki Fikri Kadar

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ahlak ve adalet saraylarını yıkıp, rüşvet, haram ve hıyanet sarayları dikenlerin millilik çağrıları, tilkinin kümes hakkındaki fikri kadardır. Bakıyorsunuz milliyetçiliği ayaklar altına alıyorlar, bakıyorsunuz milli ve yerli vekillerden bahsediyorlar. Siz kim, milli olmak kim? Milliği küfür sayan, milliyetçiliği faşizm sanan bir dilden bize ait, bizi yansıtan, bizden bir hikaye çıkmaz, çıksa bile çakması çıkar” dedi.

MHP lideri Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden takipçilerine paylaşımlarda bulundu. Takipçilerinin, milletin ve Türk-İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ettiğini kaydeden Bahçeli, Cemil Meriç’in eserlerinden bazı alıntılar yaptı.

 

-“ÇIKSA BİLE ÇAKMASI ÇIKAR”-

 

“Eğer yaşayacaksak, eğer dayanacaksak, eğer her külfete direneceksek bunun ilk şartı şuurla çevreye ve hayatın çevrimine bakmaktır” diyen Bahçeli, “Bu bakış milli ile gayri milliyi ayırt etmemizi sağlayacaktır. Bu bakış hakikatte mankurtlaşanların, kozmopolitleşenlerin oyununu bozacaktır. Ahlak ve adalet saraylarını yıkıp, rüşvet, haram ve hıyanet sarayları dikenlerin millilik çağrıları, tilkinin kümes hakkındaki fikri kadardır. Bakıyorsunuz milliyetçiliği ayaklar altına alıyorlar, bakıyorsunuz milli ve yerli vekillerden bahsediyorlar. Siz kim, milli olmak kim? Milliği küfür sayan, milliyetçiliği faşizm sanan bir dilden bize ait, bizi yansıtan, bizden bir hikaye çıkmaz, çıksa bile çakması çıkar” dedi.

 

-“SİVİL DAYANIŞMA PLATFORMU SARAY İMALATI”-

 

Sıkışınca bayrak, rahatlayınca çözüm, bunalınca millik, gevşeyince ihanet, korkunca millet, küstahlaşınca rezalet hep malum zihniyetin eseri olduğunu belirten Bahçeli, “Şehitlerin ardından uyuyan adama şarkı söyletmek, zafer kazanmış müstevliler gibi birbirinin elini kaldırmak bunlara has bir küçülmelidir. Terörün kaynağı olan şahıslar, bir saray imalatı olan Sivil Dayanışma Platformu kanalıyla miting düzenliyor. Baştan ayağa yalan, aldatma. Milli mücadele, milli edebiyat, milli tarih, milli ruh, milli ahlak, milli kimlik hasımlarının milli vekil tavsiyesi BOP’un kostümlü halidir. Mimarı ve işçisi cehalet, harcı ve hisarı felaket olan istismar ve inkar zindanlarında geçmişimiz unutturuluyor, kökümüzden koparılıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

-“TÜRK MİLLETİ İSE SÜRÜ DEĞİLDİR”-

 

Özden uzaklaşıp sonra öze dönmek için çırpınanların, centilmenlik talep edip, yine bu değere kurşun sıkanların son perdesinin yakında ineceğini belirten Bahçeli, “Saraya girenlerin, bırakınız emanetçiliği her yönden eriyip tükenen müstemleke kalıntılarının taş devri, ilkel çağı bitecektir. Merhum Hüseyin Nihal Atsız, Orkun Dergisi’nin 14’üncü sayısında (1943) şöyle yazar: ‘Kanlarımızın ırmaklarından ve geride bıraktıklarımızın gözyaşlarından, tarihe karışan atalarımızı sevindiren zafer ağaçları yeşermelidir.’ Ne mutlu ki ağaçlar tomurcuklanıyor. Ufukta görünen zafer günleri devlete kelepçe, millete ket vuran hasis ve hıyanet kadrosunu silecektir. Karamsarlık, gözleri kapamak, hep aynı senaryo ve filme sanki yeniymiş gibi katlanmak sürülüğe razı olmaktır. Türk milleti ise sürü değildir” paylaşımında bulundu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@